1 marca firma Vattenfall zainaugurowała kampanię „PowerSaver”, która ma uświadomić internautom, w jaki sposób mogą oszczędzać energię oraz jednocześnie chronić środowisko.
Akcja zachęca Polaków do korzystania z trybu uśpienia komputera, w trakcie przerw w pracy. Docelowo działania mają przynieść oszczędność miliona godzin pracy komputerów. Mniejsza zużycie energii będzie oznaczać mniejszą emisję dwutlenku wędka do atmosfery. By osiągnąć założony cel firma przygotowała aplikację, która pomoże przełączyć sprzęt w stan uśpienia oraz zliczy czas jego pracy w tym trybie.
Jeśli do akcji przyłączy się 20.000 internautów, którzy przez czas trwania kampanii będą usypiać swoje komputery przez minimum 1 godzinę dziennie, to pozwoli to zaoszczędzić 170 tysięcy kWh (60 tysięcy złotych).
Za uzyskane oszczędności jedna z placówek edukacyjnych zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt: komputery, kserokopiarki, rzutniki, a także inne pomoce edukacyjne. Nagrodę otrzyma szkoła z województwa, w którym internauci zaoszczędzą najwięcej energii.
Kampania potrwa do 31 maja. Przez cały ten czas, na stronie internetowej przedsięwzięcia, można na bieżąco śledzić: ilu internautów oszczędza energię, ile jej udało się zaoszczędzić każdemu z nich oraz osobno.
M. Czerepak
zobacz także
-
07.06.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
IKEA znalazła najbardziej nasłoneczniony metr kwadratowy Szwecji
-
31.05.2026Wydarzenia
Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem
-
18.05.2026Wydarzenia
Kwiaty za elektrograty – kolejna odsłona akcji Castorama już 22–23 maja
-
24.04.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
„Stop Blaming Her”. Kampania o ukrytych uprzedzeniach
-
08.04.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
The Beauty Machine. Dove walczy z algorytmami
-
12.03.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
Ponad 20 lat programu Dove Self-Esteem. Edukacja o poczuciu własnej wartości w szkołach

