logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Kampanie
  • Wydarzenia
  • Do kawy
  • Z Misją
Facebook LinkedIn FKS
logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Z Misją
  • Do kawy
  • Wydarzenia
  • Kampanie
zamknij
SZUKAJ
Strona główna > Odpowiedzialny biznes / CSR > Milion godzin mniej – poprzez uśpienie
08.03.2010
Tematy: Odpowiedzialny biznes / CSR

Milion godzin mniej – poprzez uśpienie



1 marca firma Vattenfall zainaugurowała kampanię „PowerSaver”, która ma uświadomić internautom, w jaki sposób mogą oszczędzać energię oraz jednocześnie chronić środowisko.

Akcja zachęca Polaków do korzystania z trybu uśpienia komputera, w trakcie przerw w pracy. Docelowo działania mają przynieść oszczędność miliona godzin pracy komputerów. Mniejsza zużycie energii będzie oznaczać mniejszą emisję dwutlenku wędka do atmosfery. By osiągnąć założony cel firma przygotowała aplikację, która pomoże przełączyć sprzęt w stan uśpienia oraz zliczy czas jego pracy w tym trybie.

Jeśli do akcji przyłączy się 20.000 internautów, którzy przez czas trwania kampanii będą usypiać swoje komputery przez minimum 1 godzinę dziennie, to pozwoli to zaoszczędzić 170 tysięcy kWh (60 tysięcy złotych).

Za uzyskane oszczędności jedna z placówek edukacyjnych zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt: komputery, kserokopiarki, rzutniki, a także inne pomoce edukacyjne. Nagrodę otrzyma szkoła z województwa, w którym internauci zaoszczędzą najwięcej energii.

Kampania potrwa do 31 maja. Przez cały ten czas, na stronie internetowej przedsięwzięcia, można na bieżąco śledzić: ilu internautów oszczędza energię, ile jej udało się zaoszczędzić każdemu z nich oraz osobno.
M. Czerepak








15.06.2026 polecamy

Raport o przemocy rówieśniczej „RÓWIEŚNICY”. Przebadano ponad 140 tys. dzieci!


Raport „RÓWIEŚNICY” Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę przedstawia wyniki największego w Polsce badania dotyczącego przemocy rówieśniczej*. Wzięło w nim udział 141 911 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Co pokazało badanie? Nawet 87% młodych ludzi może doświadczać przemocy rówieśniczej, aż trzy czwarte (75%) polskich uczniów deklaruje doświadczenie cyberprzemocy. Nadal powszechna pozostaje także przemoc fizyczna, której doświadcza 63% badanych. Z kolei powtarzalnego dręczenia w kontakcie bezpośrednim (bullyingu) doświadczyła prawie jedna trzecia (31%) dzieci i nastolatków, a jedna piąta (20%) doświadczyła dręczenia w internecie (cyberbullyingu). [caption id="attachment_53250" align="aligncenter" width="556"] Grafika: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę[/caption] Te zachowania przemocowe są najczęstsze Wśród najczęstszych zachowań przemocowych, których...

Zobacz więcej
nazwa kategorii: Wydarzenia

zobacz także


  • 07.06.2026Odpowiedzialny biznes / CSR

    IKEA znalazła najbardziej nasłoneczniony metr kwadratowy Szwecji

  • 31.05.2026Wydarzenia

    Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem

  • 18.05.2026Wydarzenia

    Kwiaty za elektrograty – kolejna odsłona akcji Castorama już 22–23 maja

  • 24.04.2026Odpowiedzialny biznes / CSR

    „Stop Blaming Her”. Kampania o ukrytych uprzedzeniach

  • 08.04.2026Odpowiedzialny biznes / CSR

    The Beauty Machine. Dove walczy z algorytmami

  • 12.03.2026Odpowiedzialny biznes / CSR

    Ponad 20 lat programu Dove Self-Esteem. Edukacja o poczuciu własnej wartości w szkołach

chcesz zrobić kampanię?
logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Kampanie
  • Wydarzenia
  • Do kawy
  • Z Misją
  • Kontakt
  • Patronat
  • Konkurs Kampania Społeczna Roku
  • Polityka prywatności
  • Logotypy do pobrania

Zapraszamy wszystkich do przesyłania na adres redakcja@kampaniespoleczne.pl swoich projektów (plakatów, ilustracji, filmów, przedmiotów), które mają przesłanie prospołeczne. Najciekawsze opublikujemy!

Ta strona używa ciasteczek