Niedługo na ulicach polskich miast pojawią się wyjątkowi ambasadorzy ekologii – sosna, jawor, buk, modrzew i jodła. W ten sposób firma Żywiec Zdrój chce zwrócić uwagę przechodniów na potrzebę ochrony środowiska naturalnego oraz dbania o drzewa. Cykl happeningów jest elementem ogólnopolskiego programu ekologicznego realizowanego pod hasłem „Po stronie natury”.
Drzewa pojawią się na ulicach Warszawy (17.03), Gdańska (18.03), Krakowa (21.03), Żywca (22.03), Wrocławia (24.03) i Poznania (25.03). Przemierzając główne ulice miast będą zwracać uwagę na pozytywny wpływ drzew na środowisko naturalne oraz namawiać do ich sadzenia i ochrony. Wszyscy napotkani przechodnie będą mogli również przyłączyć się do grona Przyjaciół Drzew i odcisnąć swój kciuk na pamiątkowej tablicy programu „Po stronie natury” na znak poparcia dla idei sadzenia drzew.
Do akcji można przyłączyć się również wchodząc na stronę programu www.postronienatury.pl. Znajduje się na niej specjalna aplikacja ilustrująca teren, na którym wiosną tego roku firma Żywiec Zdrój posadzi trzeci milion drzew.
zobacz także
-
07.06.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
IKEA znalazła najbardziej nasłoneczniony metr kwadratowy Szwecji
-
31.05.2026Wydarzenia
Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem
-
18.05.2026Wydarzenia
Kwiaty za elektrograty – kolejna odsłona akcji Castorama już 22–23 maja
-
24.04.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
„Stop Blaming Her”. Kampania o ukrytych uprzedzeniach
-
08.04.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
The Beauty Machine. Dove walczy z algorytmami
-
12.03.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
Ponad 20 lat programu Dove Self-Esteem. Edukacja o poczuciu własnej wartości w szkołach

