#mamprawodo … domagania się społecznej odpowiedzialności
Kampania społeczna „Mam prawo do odpowiedzialności” ma na celu uświadomienie wszystkim ludziom, że mają prawo domagać się wspólnej działalności na rzecz zrównoważonego rozwoju, oraz pokazanie, że nowoczesna firma to firma działająca z poszanowaniem praw człowieka i środowiska naturalnego, wspierająca społeczności lokalne, tworząca i respektująca kodeksy dobrych praktyk.Działalność społecznie odpowiedzialna nie może być traktowana jako chwyt marketingowy, a zamiast tego powinna być postrzegana jako moralny obowiązek świata biznesu.
„Wizja, która towarzyszy nam przy podejmowaniu wszystkich działań, brzmi: „Sprawiedliwy świat, w którym szanuje się godność ludzką i różnorodność kulturową” – mówią organizatorzy kampanii, studenci prawa zrzeszeni w Europejskim Stowarzyszeniu Studentów Prawa ELSA Poland – Działamy w Polsce już od ponad 37 lat i nasza praca ma na celu dążenie do stworzenia sprawiedliwego świata, wspieranie systemu edukacyjnego w Polsce oraz inspirowanie młodych prawników do podejmowania działań dla dobra społeczeństwa”
ELSA Poland, jako stowarzyszenie studentów prawa, kładzie nacisk na prawo społeczeństwa do domagania się działalności społecznie odpowiedzialnej od biznesu i zachęca wszystkich do wspólnego promowania hashtagu #mamprawodo.
W powstałym, w ramach kampanii „Mam prawo do odpowiedzialności” spocie biorą udział przedstawiciele Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland oraz przedstawiciel Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland.
Kampania jest częścią Kongresu „Prawo dla odpowiedzialności” organizowanego w dniach 20 – 21 czerwca 2018 roku w Warszawie przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland.
Kongres odbędzie się 20 ‒ 21 czerwca 2018 roku w Warszawie w centrum konferencyjnym Digital Knowledge Village. Wydarzenie przybierze formę dwudniowej konferencji eksperckiej składającej się z dwunastu paneli dyskusyjnych. Tematy, które zostaną poruszone, to m.in. wewnętrzne działania firm dotyczące praw pracowniczych, problemy nierówności i dyskryminacji w pracy, kwestia wspierania przez firmy środowiska zewnętrznego, ze szczególnym uwzględnieniem walki o prawa człowieka i działalności na rzecz zdrowia i ekologii.
Pierwszego dnia odbędzie się również bankiet networkingowy, podczas którego zaprezentowane zostaną wyniki corocznych badań „Studenci prawa w Polsce”. Badanie organizowane od ponad 15 lat, ma na celu zbadanie poziomu kształcenia na uczelniach, zainteresowania studentów oraz ich oczekiwań wobec przyszłej kariery.
Adresatami projektu będą organizacje pozarządowe, które otrzymają szansę na zaprezentowanie swojej działalności i nakreślenie ważnych społecznie problemów, a także przedsiębiorcy i korporacje, które poprzez wsparcie i udział w projekcie będą miały okazję pokazać przywiązanie do określonych wartości.
Szczegóły wydarzenia znajdują się na oficjalnej stronie www.kongres.elsa.org.pl
oraz w social mediach https://www.facebook.com/events/
Kongres "Prawo dla odpowiedzialności" coraz bliżej! Już teraz zapraszamy do wspierania kampanii społecznej "Mam prawo…
Opublikowany przez ELSA Poland 4 czerwca 2018
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
16.07.2024
Kalkulator śladu węglowego HITem 2024 roku
-
24.05.2024
Ruszyły zgłoszenia do 25. edycji konkursu Effie Awards Poland
-
17.05.2024
Newbie prezentuje kolekcję stworzoną z resztek tkanin z wcześniejszych projektów
-
30.04.2024
Jak opowiadać o działaniach pro publico bono? Webinar Effie in Practice dla NGO
-
29.03.2024
Maty dla schroniskowych zwierząt czyli drugie życie plecaków Glovo
-
22.03.2024
Zamień „elektrograty” na kwitnące kwiaty od Castoramy