W ramach marketingu zaangażowanego społecznie firma Gedeon Richter uruchomiła serwis internetowy przybliżający trudności, z jakimi borykają się chorzy na stwardnienie rozsiane. Na stronie www.mamsm.pl można dowiedzieć się o chorobie i dzięki symulacji poprzez interaktywny udział w scenkach filmowych, poczuć czym jest SM i doświadczyć, z czym zmagają się chorzy.
Główną ideą serwisu jest zwrócenie uwagi na codzienne kłopoty, z jakimi zmagają się chorzy na stwardnienie rozsiane. Odwiedzający stronę mogą zmierzyć się z zadaniami, które pokazują, jak proste czynności dnia codziennego okazują się trudne dla osoby chorej na SM. Zadania zostały przygotowane na kilku poziomach trudności, by zobrazować stan pacjenta na różnych etapach rozwoju choroby. W zależności od natężenia objawów, każda czynność charakteryzuje się innym stopniem w skali EDSS oznaczającym rodzaj niepełnosprawności.
Chorzy na SM to zazwyczaj młodzi ludzie w sile wieku, między 20 a 40 rokiem życia.
– Strona www.mamsm.pl została stworzona z myślą o chorych na stwardnienie rozsiane, które w Polsce dotyka ok. 60.000 osób. Wierzymy, że będzie pomocna dla nas esemowców – będziemy mogli przesłać ją znajomym, rodzinie. Może wreszcie łatwiej im będzie zrozumieć nasze problemy – mówi Izabela Czarnecka, przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.
Serwis ma charakter edukacyjny. Odwiedzający go mogą znaleźć podstawowe informacje na temat choroby, czy leczenia, a także obejrzeć film „Eksperyment”, w którym trójka polityków doświadcza różnego rodzaju niedogodnień i utrudnień po to, aby poczuć się jak chory z SM.
Symulacja została przygotowana pod opieką merytoryczną neurologa dr. n. med. Macieja Maciejowskiego, a zrealizowała ją agencja PR Hill and Knowlton.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
16.07.2024
Kalkulator śladu węglowego HITem 2024 roku
-
24.05.2024
Ruszyły zgłoszenia do 25. edycji konkursu Effie Awards Poland
-
17.05.2024
Newbie prezentuje kolekcję stworzoną z resztek tkanin z wcześniejszych projektów
-
30.04.2024
Jak opowiadać o działaniach pro publico bono? Webinar Effie in Practice dla NGO
-
29.03.2024
Maty dla schroniskowych zwierząt czyli drugie życie plecaków Glovo
-
22.03.2024
Zamień „elektrograty” na kwitnące kwiaty od Castoramy