Komitet Ochrony Praw Dziecka, ogólnopolska organizacja pożytku publicznego działająca na rzecz dzieci od 1981 r., rozpoczęła nowy projekt, mający na celu promocję zdrowego odżywiania.
23 października b.r. Sejm zdecydował o ograniczeniu dostępu na terenie przedszkoli, szkół i placówek oświatowych do produktów żywnościowych zawierających środki spożywcze, niekorzystnie wpływające na prawidłowy rozwój i stan zdrowia dzieci i młodzieży.
Inicjatorzy razem z producentami żywności i koncernami spożywczymi chcą przygotować spis dobrych, wartościowych produktów, które dzieci mogłyby kupić w szkolnym sklepiku lub zapakować do swoich pudełek śniadaniowych.
Zaproszenie do projektu skierowane jest do producentów żywności i dystrybutorów, którzy chcą uświadomić wagę zdrowego odżywania jako niezbędnego do prawidłowego rozwoju fizycznego i intelektualnego dzieci, a także przeciwdziałać skutkom nieprawidłowego odżywiania dzieci w Polsce. W skład kapituły konkursu wchodzą: Katarzyna Bosacka – dziennikarka prasowa i telewizyjna, autorka publikacji na temat zdrowia, urody, nauki, medycyny, wychowania dzieci; Justyna Marszałkowska-Jakubik -dietetyk medyczny i propagatorka zdrowego stylu życia, właścicielka Centrum Dietetycznego Prolinea, autorka publikacji na temat żywienia, wykładowca akademicki; prof. dr hab. n. med. Piotr Socha – jest absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie. Obecnie pełni funkcję ordynatora oddziału Gastroenterologii, Hepatologii i Zaburzeń Odżywiania; dr .n. med Wojciech Feleszko – pediatra, immunolog.
Zgłoszenie serii produktów lub produktów: mlecznego, zbożowego, owocowo-warzywnego, zdrowych słodyczy lub napojów jest możliwe poprzez wysłanie ankiety zgłoszeniowej, wraz z dowodem wpłaty w wysokości 3 tys zł. Kwota to dotyczy wpisowego, a firma uiszczając opłatę, może zgłosić nieograniczoną liczbę produktów. To kwota przeznaczona na diagnozę i terapię jednego dziecka – podopiecznego KOPD, szczególnie na: diagnozę dzieci wykorzystywanych seksualnie; mediacje rodzinne; terapię psychologiczną dziecka i rodziny; porady prawne, porady psychologiczno – pedagogiczne. Na ankiety organizatorzy czekają pod adresem projekty@kopd.pl do 31 marca.
Od kwietnia do 30 czerwca Kapituła zapoznaje się ze zgłoszeniami i produktami. Od 30 czerwca Firmy będą informowane o rekomendacjach i wynikach I edycji Projektu. Firma ma prawo używać logo KOPD na produktach, w komunikacji przez okres dwóch lat od daty przyznania rekomendacji, zatem do końca roku 2017 r. Listę produktów rekomendowanych KOPD przedstawia i wysyła: Ministerstwu Zdrowia, Ministerstwu Edukacji Narodowej oraz wysyła do wyselekcjonowanych szkół i przedszkoli mieszczących się na terenie całej Polski. Lista zostanie przedstawiona placówkom, która zainteresowane są kwestiami zdrowego odżywiania.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
29.11.2024
Pomagaj z Bankami Żywności — Świąteczna Zbiórka Żywności już 29-30 listopada
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
11.11.2024
Te kampanie społeczne dostały Effie!
-
11.11.2024
#Niepodległadohymnu – akcja śpiewania hymnu 11.11 w samo południe
-
31.10.2024
Artyści biorą na warsztat tablety. Współpraca Huawei i Akademii Sztuk Pięknych