Link4 TU SA przekazało Gnieźnieńskiemu Oddziałowi Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego samochód, który zostanie wykorzystany do mobilnej rehabilitacji chorych na stwardnienie rozsiane. Program jest skierowany do chorych na SM (Sclerosis Multiplex) z wysokim stopniem niepełnosprawności i nowo zdiagnozowanych z terenu województwa wielkopolskiego.
To nie pierwszy samochód przekazany przez Link4. Poprzednio firma przekazała auto Podlaskiemu Oddziałowi PTSR. Projekt Rehabilitacja SM cieszy się tam dużym zainteresowaniem chorych – od momentu przekazania auta w lipcu 2007 r. z mobilnej pomocy i rehabilitacji skorzystało ponad 120 chorych.
Współpraca z PTSR zaowocowała przygotowaniem i wprowadzeniem pod koniec 2006 roku pierwsze na polskim rynku ubezpieczenia komunikacyjne dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych kierowców – Niezależni 24.
Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego, zrzeszającą osoby chore na stwardnienie rozsiane, ich rodziny i przyjaciół. Jej głównym celem jest poprawa warunków życiowych i zawodowych oraz zwiększenie uczestnictwa chorych na SM w życiu społecznym, gospodarczym i kulturalnym.
12 marca w Radomiu odbyła się uroczystość przekazania kolejnego, trzeciego samochodu na potrzeby mobilnej rehabilitacji osób ze stwardnieniem rozsianym.
– Radomski Oddział PTSR postanowił przyłączyć się do projektu Rehabilitacja SM. Tak jak nasi koledzy z Białej Podlaskiej i Gniezna chcemy wspólnie z Link4 pomagać chorym z SM na terenie Radomia i okolic. Naszym celem jest umożliwienie fizycznego usprawnienia pacjentów oraz zapewnienie im pomocy psychologicznej, dlatego w projekcie Rehabilitacja SM uczestniczy rehabilitant i fizjoterapeuta. Zespół ten będzie dojeżdżał do pacjentów udzielając im wsparcia rehabilitacyjnego w domach, ponieważ taka rehabilitacja jest najskuteczniejsza w przypadku chorych na SM.” – powiedziała Lena Rosmańska, Przewodnicząca Radomskiego Oddziału PTSR.
Link4 planuje przekazanie kolejnych samochodów na potrzeby mobilnej rehabilitacji osób z SM do końca 2008 r.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
16.07.2024
Kalkulator śladu węglowego HITem 2024 roku
-
24.05.2024
Ruszyły zgłoszenia do 25. edycji konkursu Effie Awards Poland
-
17.05.2024
Newbie prezentuje kolekcję stworzoną z resztek tkanin z wcześniejszych projektów
-
30.04.2024
Jak opowiadać o działaniach pro publico bono? Webinar Effie in Practice dla NGO
-
29.03.2024
Maty dla schroniskowych zwierząt czyli drugie życie plecaków Glovo
-
22.03.2024
Zamień „elektrograty” na kwitnące kwiaty od Castoramy