Podczas Fashion Week Poland w Łodzi Fundacja Re-Act we współpracy z Urzędem Miasta Łodzi organizuje projekt modowy Re-Act Fashion promujący wartości ekologiczne i odpowiedzialność społeczną. Re Act to przede wszystkim konkurs dla młodych projektantów na najlepszą kolekcję przyjazną środowisku, stworzoną z surowców wtórnych. Najnowsza odsłona tego wydarzenia została wzbogacona o warsztaty Levi’s® Re-Act Workshops (28 październik 2011) oraz konferencję „Kupuj Odpowiedzialnie”.
Warsztaty zorganizowane we współpracy z marką Levi’s podzielone są na dwie części: teoretyczną oraz praktyczną. Monika Onoszko przedstawi trendy na sezon jesienno-zimowy 2012/13 oraz inspiracje ze świata ekologii i recyklingu.
Wiedza zdobyta w trakcie wykładu zostanie spożytkowana podczas zajęć z Joanną Paradecką, zajmującą się hand remade’em. Paradecka poprowadzi warsztat „Denim Recycling”, podczas którego będzie można zaprojektować i wykonać ubrania ze skrawków jeansu dostarczonych przez firmę Levi’s.
Osoby zainteresowane zdobyciem eko-doświadczeń mogą zapisac się pod adresem competition@re-act.pl i przyjść na warsztaty w piątek 28 października. Koszt uczestnictwa wynosi 100zł.
Levi’s® Re-Act Workshops wpisują się w ideę działań marki związanych z pierwszą globalną kampanią w historii istnienia marki Levi’s® Go Forth. Poprzez swoje motto – „Now is our time” („Teraz nadszedł nas czas”), Go Forth uderza w nowoczesny, konsumencki sentymentalizm podkreślając, że „czasy w których żyjemy nie są łatwe, ale są to nasze czasy”.
Wszelkie szczegóły na temat programu Re-Act Fashion 2011 można znaleźć na oficjalnej stronie: www.re-act.pl
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
08.01.2025
Truck Care ostrzega przed martwy polem
-
22.12.2024
Ruszyła 3. edycja konkursu CSR Poland Awards!
-
16.07.2024
Kalkulator śladu węglowego HITem 2024 roku
-
24.05.2024
Ruszyły zgłoszenia do 25. edycji konkursu Effie Awards Poland
-
17.05.2024
Newbie prezentuje kolekcję stworzoną z resztek tkanin z wcześniejszych projektów
-
30.04.2024
Jak opowiadać o działaniach pro publico bono? Webinar Effie in Practice dla NGO