Pracownicy Kredyt Banku przygotowali prezenty dla 205 dzieci ze świetlic środowiskowych we Wleniu, Oświęcimiu, Chojnie, Wyszkowie i Międzyrzecu Podlaskim, zgodnie z ich prośbami spisanymi w listach do Św. Mikołaja. Inicjatywa została zrealizowana w ramach akcji „Qurier Św. Mikołaja”, organizowanej corocznie przez Fundację Przyjaciółka na rzecz potrzebujących dzieci. Pracownicy banku włączyli się w nią po raz czwarty. Wszystkie upominki zostały wręczone dzieciom osobiście przez pracowników banku podczas świątecznych spotkań w świetlicach między 14 a 20 grudnia 2012r.
Zaangażowanie pracowników Kredyt Banku w ubiegłoroczną świąteczną akcję charytatywną zostało wyróżnione w styczniu 2012 r. nagrodą „Odpowiedzialna Inicjatywa Miesiąca” w konkursie portalu CSR.pl. Była to akcja społeczna w ramach Programu Wolontariatu Pracowniczego Kredyt Banku „TAK od serca”, zainaugurowanego w grudniu 2008 r. Pracownicy włączają się w akcje realizowane lokalnie lub centralnie lub realizują własne pomysły na pomaganie innym. Wolontariusze kierują pomoc głównie do dzieci z domów dziecka i ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. Pomagają też osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Każdy pracownik może przeznaczyć 1 dzień roboczy w ciągu roku na działania wolontariackie. Ponadto bank zapewnia dodatkowe ubezpieczenie OC i NNW na czas akcji.
Przyznawane są też granty z Fundacji Kredyt Banku, która dofinansowuje najciekawsze lokalne projekty zgłaszane przez pracowników. Granty są częścią Programu „TAK od serca”. W tym roku wsparto 33 inicjatywy wolontariackie na łączną kwotę prawie 145 tys. zł.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
22.12.2024
Ruszyła 3. edycja konkursu CSR Poland Awards!
-
16.07.2024
Kalkulator śladu węglowego HITem 2024 roku
-
24.05.2024
Ruszyły zgłoszenia do 25. edycji konkursu Effie Awards Poland
-
17.05.2024
Newbie prezentuje kolekcję stworzoną z resztek tkanin z wcześniejszych projektów
-
30.04.2024
Jak opowiadać o działaniach pro publico bono? Webinar Effie in Practice dla NGO
-
29.03.2024
Maty dla schroniskowych zwierząt czyli drugie życie plecaków Glovo