W najbliższy piątek rozpoczną się zmagania młodych koszykarek i koszykarzy w krajowym finale turnieju „Olimpijska Energa”. W finałach zagrają mistrzowie wszystkich województw. Zawody potrwają trzy dni i będą rozgrywane na siedmiu obiektach.
Olimpijska Energa to program koszykarski przeznaczony dla dzieci ze szkół podstawowych. W całym turnieju wzięło udział ok. 5800 szkół i ponad 75.000 dzieci.
W dniach 16 – 19 czerwca, Elbląg, który w tym roku jest gospodarzem finału krajowego turnieju „Olimpijska Energa”, zamieni się w koszykarskie miasteczko. Już w niedzielę będzie wiadomo kto stanie na najwyższym podium.
Drużyna, która zdobędzie pierwsze miejsce otrzyma nagrodę w postaci 10 tysięcy złotych na zakup sprzętu sportowego dla swojej szkoły oraz bilety na mecze Polskiej Ligi Koszykówki. Zespół, który zajmie drugie miejsce otrzyma nagrodę o wartości 7 tysięcy złotych na zakup sprzętu dla swojej szkoły, a trzecie – 5 tysięcy złotych. Dla zawodników trzech najlepszych drużyn przewidziane są plecaki, a wszystkie dzieci biorące udział w rozgrywkach oraz opiekunowie drużyn otrzymają piłki do koszykówki i pamiątkowe dyplomy.
Organizatorem turnieju jest Szkolny Związek Sportowy, a patronem i mecenasem ogólnopolskiego programu Olimpijska Energa jest Grupa Energa – jedna z największych polskich grup energetycznych.
zobacz także
-
07.06.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
IKEA znalazła najbardziej nasłoneczniony metr kwadratowy Szwecji
-
31.05.2026Wydarzenia
Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem
-
18.05.2026Wydarzenia
Kwiaty za elektrograty – kolejna odsłona akcji Castorama już 22–23 maja
-
24.04.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
„Stop Blaming Her”. Kampania o ukrytych uprzedzeniach
-
08.04.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
The Beauty Machine. Dove walczy z algorytmami
-
12.03.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
Ponad 20 lat programu Dove Self-Esteem. Edukacja o poczuciu własnej wartości w szkołach

