logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Kampanie
  • Wydarzenia
  • Do kawy
  • Z Misją
Facebook LinkedIn FKS
logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Z Misją
  • Do kawy
  • Wydarzenia
  • Kampanie
zamknij
SZUKAJ
Strona główna > Odpowiedzialny biznes / CSR > Konkurs Fundacji BOŚ o świadomym odżywianiu
19.05.2011
Tematy: Odpowiedzialny biznes / CSR

Konkurs Fundacji BOŚ o świadomym odżywianiu



Fundacja Banku Ochrony Środowiska rozpoczęła prozdrowotny program kierowany do młodzieży. „Nakręć się na zdrowie” zachęca do tworzenia krótkich filmów promujących świadome odżywianie. Na najlepszych czekają nagrody o łącznej wartości 52 tys. złotych.

Fundacja BOŚ zaprasza do współpracy szkoły z całej Polski. Konkurs  wsparty jest praktycznym instruktażem. Zadaniem uczniów będzie nakręcenie krótkiego spotu filmowego i reportażu, przekonującego młodzież, że żywność ekologiczna i zdrowe odżywianie się opłaca. Prace konkursowe przesłane do Fundacji zostaną ocenione przez jury, a także internautów, którzy poprzez głosowanie on-line przyznają Nagrodę Publiczności. – Głównym celem programu jest poszerzenie wiedzy młodych ludzi na temat korzyści płynących ze spożywania żywności ekologicznej. Co ważne – chcemy ich do tego zachęcić poprzez dobrą zabawę, jaką niewątpliwie jest nagrywanie materiałów filmowych – tłumaczy Barbara Lewicka-Kłoszewska, wiceprezes zarządu Fundacji Banku Ochrony Środowiska.

Dla laureatów konkursu przewidziano nagrody rzeczowe – zarówno dla szkół jak i zespołów. Ponadto każdy uczestnik zwycięskiego teamu otrzyma indywidualną nagrodę finansową. Całkowita pula nagród to aż 52 tys. zł. Ich głównym fundatorem jest Ministerstwo Rolnictwa. Ostateczne rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 7 listopada.

Szczegóły na www.filmnazdrowie.pl








15.06.2026 polecamy

Raport o przemocy rówieśniczej „RÓWIEŚNICY”. Przebadano ponad 140 tys. dzieci!


Raport „RÓWIEŚNICY” Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę przedstawia wyniki największego w Polsce badania dotyczącego przemocy rówieśniczej*. Wzięło w nim udział 141 911 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Co pokazało badanie? Nawet 87% młodych ludzi może doświadczać przemocy rówieśniczej, aż trzy czwarte (75%) polskich uczniów deklaruje doświadczenie cyberprzemocy. Nadal powszechna pozostaje także przemoc fizyczna, której doświadcza 63% badanych. Z kolei powtarzalnego dręczenia w kontakcie bezpośrednim (bullyingu) doświadczyła prawie jedna trzecia (31%) dzieci i nastolatków, a jedna piąta (20%) doświadczyła dręczenia w internecie (cyberbullyingu). [caption id="attachment_53250" align="aligncenter" width="556"] Grafika: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę[/caption] Te zachowania przemocowe są najczęstsze Wśród najczęstszych zachowań przemocowych, których...

Zobacz więcej
nazwa kategorii: Wydarzenia

zobacz także


  • 07.06.2026Odpowiedzialny biznes / CSR

    IKEA znalazła najbardziej nasłoneczniony metr kwadratowy Szwecji

  • 31.05.2026Wydarzenia

    Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem

  • 18.05.2026Wydarzenia

    Kwiaty za elektrograty – kolejna odsłona akcji Castorama już 22–23 maja

  • 24.04.2026Odpowiedzialny biznes / CSR

    „Stop Blaming Her”. Kampania o ukrytych uprzedzeniach

  • 08.04.2026Odpowiedzialny biznes / CSR

    The Beauty Machine. Dove walczy z algorytmami

  • 12.03.2026Odpowiedzialny biznes / CSR

    Ponad 20 lat programu Dove Self-Esteem. Edukacja o poczuciu własnej wartości w szkołach

chcesz zrobić kampanię?
logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Kampanie
  • Wydarzenia
  • Do kawy
  • Z Misją
  • Kontakt
  • Patronat
  • Konkurs Kampania Społeczna Roku
  • Polityka prywatności
  • Logotypy do pobrania

Zapraszamy wszystkich do przesyłania na adres redakcja@kampaniespoleczne.pl swoich projektów (plakatów, ilustracji, filmów, przedmiotów), które mają przesłanie prospołeczne. Najciekawsze opublikujemy!

Ta strona używa ciasteczek