Fundacja Banku Ochrony Środowiska rozpoczęła prozdrowotny program kierowany do młodzieży. „Nakręć się na zdrowie” zachęca do tworzenia krótkich filmów promujących świadome odżywianie. Na najlepszych czekają nagrody o łącznej wartości 52 tys. złotych.
Fundacja BOŚ zaprasza do współpracy szkoły z całej Polski. Konkurs wsparty jest praktycznym instruktażem. Zadaniem uczniów będzie nakręcenie krótkiego spotu filmowego i reportażu, przekonującego młodzież, że żywność ekologiczna i zdrowe odżywianie się opłaca. Prace konkursowe przesłane do Fundacji zostaną ocenione przez jury, a także internautów, którzy poprzez głosowanie on-line przyznają Nagrodę Publiczności. – Głównym celem programu jest poszerzenie wiedzy młodych ludzi na temat korzyści płynących ze spożywania żywności ekologicznej. Co ważne – chcemy ich do tego zachęcić poprzez dobrą zabawę, jaką niewątpliwie jest nagrywanie materiałów filmowych – tłumaczy Barbara Lewicka-Kłoszewska, wiceprezes zarządu Fundacji Banku Ochrony Środowiska.
Dla laureatów konkursu przewidziano nagrody rzeczowe – zarówno dla szkół jak i zespołów. Ponadto każdy uczestnik zwycięskiego teamu otrzyma indywidualną nagrodę finansową. Całkowita pula nagród to aż 52 tys. zł. Ich głównym fundatorem jest Ministerstwo Rolnictwa. Ostateczne rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 7 listopada.
Szczegóły na www.filmnazdrowie.pl
zobacz także
-
07.06.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
IKEA znalazła najbardziej nasłoneczniony metr kwadratowy Szwecji
-
31.05.2026Wydarzenia
Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem
-
18.05.2026Wydarzenia
Kwiaty za elektrograty – kolejna odsłona akcji Castorama już 22–23 maja
-
24.04.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
„Stop Blaming Her”. Kampania o ukrytych uprzedzeniach
-
08.04.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
The Beauty Machine. Dove walczy z algorytmami
-
12.03.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
Ponad 20 lat programu Dove Self-Esteem. Edukacja o poczuciu własnej wartości w szkołach

