„Jesteśmy różni. Jesteśmy Polską”, czyli o naszym kraju – inaczej
Festiwal – Opole czy Open’er? Przyjaciel – Pies czy Kot? Idę – Na pole czy Na dwór? Węgiel – Polska duma czy Polski problem? To tylko cztery z setki pytań, składających się na quiz będący częścią kampanii społecznej „Jesteśmy różni. Jesteśmy Polską”.
Kampania społeczna „Jesteśmy różni. Jesteśmy Polską” to przedsięwzięcie organizowane przez Fundację im. Stefana Batorego i Kulturę Niepodległą. Została zainicjowana w ramach ubiegłorocznych obchodów 100-lecia niepodległości Polski i uruchomiona w przestrzeni publicznej pod koniec grudnia 2018 jako swoiste podsumowanie roku jubileuszowego.
Celem kampanii jest pokazanie jak wielobarwnym społeczeństwem są Polacy. Jak nieszablonowo potrafią układać się ich poglądy, a zatem – jak ogromnym uproszczeniem jest dzielenie naszego społeczeństwa na dwa zwalczające się obozy. Odmienności oczywiście istnieją, świetnie je widać w quizie na stronie www.jakajestpolska.pl, ale niekoniecznie muszą prowadzić do wrogości. Właśnie z takiego założenia wzięła się potrzeba zrealizowania kampanii społecznej „Jesteśmy różni. Jesteśmy Polską” – ze zmęczenia „zimną wojną” i przeświadczenia, że wzajemne spojrzenie na siebie zostało zdominowane przez często krzywdzące stereotypy.
Na kampanię składają się spot reklamowy emitowany w stacjach telewizyjnych i mediach internetowych oraz strona internetowa www.jakajestpolska.pl. Podstawową częścią strony internetowej jest quiz zwierający setkę pytań do internautów. To pytania o sprawy istotne, ale również dotyczące naszego codziennego życia, pytania poważne i zupełnie niepoważne. Internauci mogą sprawdzić, na ile ich odpowiedzi są zbieżne z lub różne od opinii innych Polek i Polaków, zebranych w reprezentatywnym internetowym badaniu przeprowadzonym w grudniu 2018 przez firmy badawcze Diffrence i Ariadna. Wyniki sondażu są również prezentowane na stronie kampanii. Akcja ma swoich Ambasadorów, których lista jest otwarta i wciąż się powiększa. Ambasadorzy udostępnili swoje odpowiedzi na pytania z quizu – one także są dostępne na stronie internetowej kampanii.
Więcej na temat kampanii społecznej można znaleźć na stronach: https://jakajestpolska.pl oraz http://www.batory.org.pl. Fanpage kampanii na Facebooku znajduje się TUTAJ.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
18.09.2024
Cała prawda o planowaniu ciąży przez polskie pary
-
17.09.2024
W zagrożeniu
-
16.09.2024
Borówka — superowoc, który przepisałby Ci okulista
-
15.09.2024
Newsy bez stygmatyzacji
-
13.09.2024
Wizerunek dziecka w internecie — publikować czy nie?
-
13.09.2024
Dom na detoksie. Zapisz się na bezpłatne szkolenie