Forum Odpowiedzialnego Biznesu organizuje debatę na temat przyszłości stolicy.
Spotkanie pt. „Cały naród buduje (zrównoważoną) stolicę” odbędzie się 28 listopada (piątek) w Klubokawiarni Państwomiasto (ul. Andersa 29, Warszawa) w godz. 16:30 – 19:00. Jak piszą organizatorzy, miasta muszą nie tylko odpowiadać na podstawowe wyzwania współczesnego świata związane ze zmianami klimatycznymi, zanieczyszczeniem powietrza czy kurczeniem się zasobów naturalnych, co może przekładać się na dostępność wody pitnej i energii. W sposób szczególny miast dotyczą problemy związane z demografią takie jak przeludnienie, starzenie się społeczeństw i ruchy migracyjne. Na świecie są już przykłady inteligentnego zarządzania przestrzenią miejską i odpowiadania na typowo miejskie problemy społeczne czy środowiskowe. W czołówce tak zwanych inteligentnych miast (smart cities) znajdują się m.in. Kopenhaga, Hongkong czy Amsterdam.
Podczas spotkania FOB uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, na jakim etapie wdrażania założeń zrównoważonego rozwoju jest Warszawa oraz co mogłoby uczynić ją przyjaźniejszą jej mieszkańcom, środowisku oraz biznesowi.
Gościem wydarzenia będzie Mark Krawczyński, architekt, projektant wnętrz, pianista, dyrektor firmy Carshade Australia Pty. Ltd., konsultant marketingowy, dyrektor Fundacji Polska Przyszłość. W swoim dorobku posiada ponad 80 projektów architektonicznych, publicznych i prywatnych, w tym rozbudowę Muzeum Australii i Opery w Sydney. W oparciu o te doświadczenia zaprezentuje swoje refleksje na temat tego, jakie zmiany zaszły w Warszawie na przestrzeni minionych lat, co ma stać się wstępem do wspólnego zastanowienia się uczestniczek i uczestników spotkania nad perspektywą rozwoju zrównoważonej Warszawy. Dyskusję zakończy pokaz filmu „Jak Feniks z popiołów” poświęcony powojennej odbudowie Starówki w Warszawie.
Uczestniczki i uczestnicy wydarzenia otrzymają najnowsze numery „Magazynu Miasta. Wspólna odpowiedzialność. Biznes w mieście”, przygotowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu we współpracy z Res Publica Nowa.
Liczba miejsc ograniczona, zapisy są możliwe pod adresem: ewa.albinska@fob.org.pl.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
29.11.2024
Pomagaj z Bankami Żywności — Świąteczna Zbiórka Żywności już 29-30 listopada
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
11.11.2024
Te kampanie społeczne dostały Effie!
-
11.11.2024
#Niepodległadohymnu – akcja śpiewania hymnu 11.11 w samo południe
-
31.10.2024
Artyści biorą na warsztat tablety. Współpraca Huawei i Akademii Sztuk Pięknych