7 października firma HP przyznała granty edukacyjne trzem polskim uniwersytetom, zwycięzcom tegorocznej edycji projektu „Innovation in Education Grant”: Politechnice Warszawskiej, Uniwersytetowi Śląskiemu oraz Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania. Celem programu jest nagrodzenie szkół średnich i wyższych za przeprowadzanie nowatorskich projektów w zakresie nauczania i uczenia się. W gronie tegorocznych zwycięzców znalazło się 50 instytucji akademickich z piętnastu krajów z regionu EMEA.
50 nagrodzonym szkołom i uniwersytetom przyznano sprzęt obejmujący technologie mobilne takie jak: tablety, notebooki, drukarki, punkty dostępowe oraz dofinansowanie w wysokości około 100.000 USD. Zwycięzcy mogą również aktywnie uczestniczyć w projekcie globalnej sieci szkół, które współpracują w celu kształtowania przyszłości edukacji, w oparciu o zaawansowane technologie.
— Od 2006 roku liczba absolwentów kierunków informatycznych wzrosła w Europie o 48%. Ponadto, coraz więcej studentów zdaje sobie sprawę z rosnącej roli informatyki, w życiu gospodarczym i społecznym — mówi Paweł Czajkowski, prezes HP Polska. — Inicjatywy edukacyjne HP pozwalają nam wnieść wkład w naukowy rozwój młodzieży i studentów poprzez umożliwienie im pracy z najnowocześniejszym sprzętem. Dzięki temu absolwenci będą dysponowali narzędziami i wiedzą niezbędną do udanego początku kariery oraz sukcesów w pracy zawodowej.
„HP Innovation in Education” wspiera instytucje naukowe w regionie EMEA, we wdrażaniu nowatorskich projektów pilotażowych w zakresie matematyki, techniki i nauk ścisłych. Strategicznym celem prowadzonego programu, jest rozwój przyszłych wybitnych specjalistów z dziedzin istotnych z punktu widzenia działalności HP. Dofinansowanie przyznane szkołom średnim ma na celu poprawę wyników w nauce poprzez wykorzystanie technologii do poprawy warunków nauczania. W przypadku szkół wyższych celem jest rozwój programów nauczania szczególnie w dwóch dziedzinach — inżynierii i informatyce.
Zwycięzcy, którzy otrzymali dofinansowanie, zostali wybrani spośród zgłoszeń przesłanych przez szkoły średnie i uniwersytety w ramach postępowania przetargowego opublikowanego przez HP na początku tego roku. Jury złożone ze specjalistów HP i pedagogów z partnerskiej instytucji ISTE oceniło przesłane zgłoszenia i wybrało te, które najlepiej prezentowały możliwości wykorzystania nowych technologii w nauczaniu, a także promowały innowacyjność w edukacji.
Programy edukacyjne HP na świecie
• HP Responsible Business — konkurs prowadzony przy współpracy
z organizacją JA-YE. W ramach niego nagradzani są studenci prowadzący „firmy uczniowskie”, osiągające dobre wyniki finansowe, a jednocześnie wykazujące się innowacyjnością, odpowiedzialnością społeczną i dbałością o środowisko naturalne.
• program BrainDrain obejmujący region EMEA, którego partnerem jest UNESCO. Zapewniania on wybranym uniwersytetom i ośrodkom badawczym dostęp do technologii przetwarzania danych w sieciach obliczeniowych, pozwalając w ten sposób na włączenie się w międzynarodowe środowisko badawcze.
• program GET-IT mający na celu zwalczanie wysokiego poziomu bezrobocia i ubóstwa w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce poprzez uruchamianie ośrodków szkoleniowych pozwalających studentom i absolwentom rozwijać umiejętności biznesowe i informatyczne.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
16.07.2024
Kalkulator śladu węglowego HITem 2024 roku
-
24.05.2024
Ruszyły zgłoszenia do 25. edycji konkursu Effie Awards Poland
-
17.05.2024
Newbie prezentuje kolekcję stworzoną z resztek tkanin z wcześniejszych projektów
-
30.04.2024
Jak opowiadać o działaniach pro publico bono? Webinar Effie in Practice dla NGO
-
29.03.2024
Maty dla schroniskowych zwierząt czyli drugie życie plecaków Glovo
-
22.03.2024
Zamień „elektrograty” na kwitnące kwiaty od Castoramy