Fundacja ORLEN – DAR SERCA wyróżniona w konkursie Pozytywista Roku
Fundacja ORLEN – DAR SERCA została wyróżniona w konkursie „Pozytywista Roku 2010”, za działalność w obszarze edukacji i realizację programów promujących bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym. Organizatorem konkursu była Fundacja Regionalnych Inkubatorów Przedsiębiorczości „Wokulski”.
Wyróżnienie dla Fundacji ORLEN – DAR SERCA przyznane zostało w kategorii „Działalność społeczna”. Kapituła doceniła realizację programów edukacyjnych takich jak „Edukacja przez zabawę” oraz „Bezpieczeństwo dzieci na drodze”. Celem konkursu „Pozytywista Roku” jest uhonorowanie dorobku, wkładu pracy i innych działań, które służą rozwojowi różnych dziedzin życia i przekładają się na praktyczną wartość dla społeczeństwa.
Fundacja ORLEN – DAR SERCA prowadzi programy związane z bezpieczeństwem dzieci na drodze. W roku 2010 przekazała ponad 20 tysięcy sztuk elementów odblaskowych policji, szkołom i innym instytucjom. Fundacja ufundowała również nagrody dla zwycięzców ogólnopolskiej kampanii społecznej „Zebra w paski też nosi odblaski”, skierowanej do młodzieży szkolnej. Dzięki współpracy z policją Fundacja przygotowała zajęcia „Letniej Akademii Małego Policjanta” dla wychowanków Rodzinnych Domów Dziecka, odpoczywających w czasie tegorocznych wakacji w nadmorskim Mrzeżynie.
– Wyróżnienie w konkursie potwierdza to, że zaangażowanie w długofalowe działania oraz współpraca z odpowiedzialnymi partnerami, przynoszą wymierne efekty. Jeżeli jednym z nich jest zwiększanie bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu, to z przekonaniem możemy stwierdzić, że Fundacja realizuje ważne społecznie działania. – powiedział Paweł Wojciechowski, prezes Zarządu Fundacji ORLEN – DAR SERCA.
We wrześniu br. Fundacja przeprowadziła akcję „Dziecko w drodze”. Na stacjach PKN ORLEN i sieci BLISKA, każdy kierowca przewożący dzieci mógł otrzymać specjalną naklejkę na szybę, informującą o obecności dziecka w samochodzie. W ciągu dwóch tygodni pracownicy stacji paliw w całej Polsce rozdali ponad 300 tys. naklejek.
Łącznie w 7 kategoriach do nagrody „Pozytywista Roku” nominowanych zostało 41 osób, organizacji i instytucji. Wśród nich w kategorii „Działalność społeczna” znaleźli się również Narodowy Bank Polski, Maspex Wadowice, Ochotnicze Hufce Pracy oraz PKO Bank Polski.
Wręczenie wyróżnień i nagród w konkursie „Pozytywista Roku 2010” nastąpiło w czwartek, 15 grudnia 2011 r. w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
zobacz także
-
07.06.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
IKEA znalazła najbardziej nasłoneczniony metr kwadratowy Szwecji
-
31.05.2026Wydarzenia
Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem
-
18.05.2026Wydarzenia
Kwiaty za elektrograty – kolejna odsłona akcji Castorama już 22–23 maja
-
24.04.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
„Stop Blaming Her”. Kampania o ukrytych uprzedzeniach
-
08.04.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
The Beauty Machine. Dove walczy z algorytmami
-
12.03.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
Ponad 20 lat programu Dove Self-Esteem. Edukacja o poczuciu własnej wartości w szkołach

