Fundacja Komputronik świętuje pierwszą rocznicę działalności
Fundacja Komputronik powstała równo rok temu. Jej główne cele to wspieranie nowoczesnej edukacji, rozwój przedsiębiorczości, gospodarki, techniki, wynalazczości i innowacyjności. Po pierwszym roku działalności ma za sobą kilkaset wniosków o pomoc i szereg zrealizowanych aktywności.
Przed naszymi podopiecznymi pragniemy otworzyć nowe perspektywy rozwoju, podzielić się z nimi swoim know-how. Chcemy ich inspirować, pomagać w poszerzaniu horyzontów, wyznaczaniu celów i pokonywaniu barier. Dysponujemy bogatymi zasobami specjalistycznej wiedzy, możliwościami, wsparciem merytorycznym ekspertów i partnerów. Mamy również dostęp do nowoczesnych technologii, więc powinniśmy się tym dzielić i robimy to z sukcesami już od roku – mówi Monika Buczkowska, Prezes Fundacji Komputronik. – Zainteresowanym oferujemy dostęp do szkoleń, warsztatów oraz udział w innowacyjnych projektach. Wierzymy, że pomoc ambitnym ludziom z potencjałem przyczynia się nie tylko do rozwoju ich samych, ale i całego społeczeństwa – dodaje Buczkowska.
W pierwszym roku działalności Fundacji Komputronik wśród jej beneficjentów znaleźli się m.in.:
Poznań Mentoring Walk – inicjatywa wyjątkowego spaceru, który ma na celu pomoc młodym ludziom w zdiagnozowaniu ich mocnych zawodowo stron. Wydarzenie inspiruje do rozwijania kreatywności oraz świadomego kształtowania swojej kariery zawodowej. Przedstawiciele Fundacji wystąpili w roli Mentorów i pracowali z podopiecznymi Poznań Mentoring Walk, dzieląc się doświadczeniem oraz doradzając w kwestiach rozwoju zawodowego. Fundacja Komputronik zamierza wspierać podobną działalność rozwojową dla chętnych i zaangażowanych samodoskonaleniem młodych liderów również w przyszłości.
OFUTURE ZONE – Fundacja nawiązała współpracę z Czapski Art Foundation przy projekcie OFUTURE ZONE. To projekt naukowo artystyczny, którego celem jest łączenie kreatywności człowieka i innowacyjnych technologii, a także przybliżanie artystom oraz odbiorcom sztuki tworzonej w wirtualnej rzeczywistości przez sztuczną inteligencję. W tym przypadku Fundacja Komputronik zapewniła organizatorom zaplecze technologiczne w postaci komputerów usprawniających funkcjonowanie i promocję projektu.
Collegium Da Vinci – Fundacja Komputronik rozpoczęła współpracę z uczelnią i tym samym została partnerem oraz fundatorem nagród w 24 godzinnym maratonie kodowania gier MAGE JAM. Maraton został zorganizowany przez Wydział Informatyki i Komunikacji Wizualnej uczelni Collegium Da Vinci wraz z Kołem Naukowym Game Wizards. Podczas wydarzenia uczestnicy mieli za zadanie zaprojektować i zaprogramować gry na temat, który poznali dopiero w dniu wydarzenia. Takie kreatywne przedsięwzięcia, uczące w nowoczesny sposób m.in. kodowania, również wpisują się w statut organizacji, dlatego współpraca między Fundacją Komputronik a uczelnią Collegium Da Vinci będzie kontynuowana również w 2019 roku.
Mimo, że za nami dopiero pierwszy rok działalności, był to już dla nas bardzo dynamiczny czas, który nakreślił jednocześnie wiele perspektyw na przyszłość. Obserwowaliśmy rosnącą liczbę zapytań, dotyczącą indywidualnych potrzeb, a także zorganizowanych inicjatyw, w które zgodnie ze statutem Fundacja może się zaangażować, więc na pewno i w najbliższym okresie również będzie się wiele działo. Zachęcamy wszystkich, którzy są ambitni, lecz z uwagi na uwarunkowania zawodowe, społeczne, finansowe czy cyfrowe w jakiś sposób ograniczeni, żeby się do nas zgłaszali. Jesteśmy właśnie po to, by takim ludziom czy organizacjom pomagać – zachęca Karolina Pietz-Drapińska, Wiceprezes Fundacji Komputronik.
Więcej o Fundacji można przeczytać na stronie www.fundacjakomputronik.pl.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
21.11.2024
Gwiazdka dla bezdomniaków
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
11.11.2024
Te kampanie społeczne dostały Effie!
-
11.11.2024
#Niepodległadohymnu – akcja śpiewania hymnu 11.11 w samo południe
-
10.11.2024
MAMY czas na zdrowie?