logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Kampanie
  • Wydarzenia
  • Do kawy
  • Z Misją
Facebook LinkedIn FKS
logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Z Misją
  • Do kawy
  • Wydarzenia
  • Kampanie
zamknij
SZUKAJ
Strona główna > Odpowiedzialny biznes / CSR > Dwa tysiące drzew za kartridże
13.10.2008
Tematy: Odpowiedzialny biznes / CSR

Dwa tysiące drzew za kartridże



Ponad 2 tys. nowych drzew przybędzie w Polsce dzięki akcji „Jeden kartridż – jedno drzewo” prowadzonej przez firmę Eco Service. W ramach programu klienci elektromarketów i sieci sklepów IT zostawiają puste kartridże do drukarek w specjalnych pojemnikach.

Tegoroczna akcja sadzenia lasu została zainaugurowana 10 października w ramach Święta Drzewa, które zorganizowało Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja, partner firmy Eco Service. W tym roku organizatorzy oraz partnerzy programu będą wspólnie sadzić las w Nadleśnictwie Chojnów pod Warszawą.

W ramach programu „Jeden kartridż – jedno drzewo” w sklepach sieci Media Markt, Saturn, Elektro World oraz wybranych salonach Komputronika, Eco Service prowadzi zbiórkę pustych pojemników po tuszach i tonerach. Pozyskane w ten sposób kartridże służą do ponownej produkcji materiałów eksploatacyjnych do drukarek, a za każdy z nich firma sadzi jedno drzewo. – To ulga dla środowiska biorąc pod uwagę fakt, że rocznie na wysypiskach ląduje około 15 milionów pustych pojemników do drukarek. Bez recyklingu będą tam zalegać aż 400 lat – wyjaśnia Marcin Adamski, prezes firmy Eco Service

Według danych szacunkowych do produkcji nowego kartridża zużywa się około 3 litrów ropy naftowej i o około 20 procent więcej energii niż do recyklingu.

Eco Service zajmuje się pozyskiwaniem i sprzedażą pustych kartridży, które są podstawowym komponentem do produkcji materiałów eksploatacyjnych do drukarek. Rocznie pozyskuje z rynku prawie dwa miliony pustych opakowań po tonerach i tuszach.








03.06.2026 polecamy

Młodzież 2025. Co pokazało badanie CBOS i KCPU?


Najnowsze badanie „Młodzież 2025” Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS) i Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom (KCPU) pokazuje, że choć młodzi ludzie rzadziej sięgają po część substancji psychoaktywnych, skala wyzwań pozostaje bardzo poważna. Rośnie znaczenie nowych zagrożeń: e-papierosów, problemowego korzystania z internetu, hazardu online, przemocy rówieśniczej i pogarszającej się kondycji psychicznej młodzieży. Młodzi Polacy rzadziej piją alkohol, mniej palą tradycyjne papierosy i coraz rzadziej sięgają po narkotyki. Nie oznacza to jednak, że problemy związane z zachowaniami ryzykownymi tracą na znaczeniu. Najnowsza edycja badania „Młodzież 2025”, realizowanego przez Centrum Badania Opinii Społecznej we współpracy z Krajowym Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom, pokazuje raczej zmianę ich...

Zobacz więcej
nazwa kategorii: slider

zobacz także


  • 31.05.2026Wydarzenia

    Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem

  • 18.05.2026Wydarzenia

    Kwiaty za elektrograty – kolejna odsłona akcji Castorama już 22–23 maja

  • 24.04.2026Odpowiedzialny biznes / CSR

    „Stop Blaming Her”. Kampania o ukrytych uprzedzeniach

  • 08.04.2026Odpowiedzialny biznes / CSR

    The Beauty Machine. Dove walczy z algorytmami

  • 12.03.2026Odpowiedzialny biznes / CSR

    Ponad 20 lat programu Dove Self-Esteem. Edukacja o poczuciu własnej wartości w szkołach

  • 20.02.2026Wydarzenia

    Komitet Ochrony Praw Dziecka i Starbucks razem dla dzieci

chcesz zrobić kampanię?
logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Kampanie
  • Wydarzenia
  • Do kawy
  • Z Misją
  • Kontakt
  • Patronat
  • Konkurs Kampania Społeczna Roku
  • Polityka prywatności
  • Logotypy do pobrania

Zapraszamy wszystkich do przesyłania na adres redakcja@kampaniespoleczne.pl swoich projektów (plakatów, ilustracji, filmów, przedmiotów), które mają przesłanie prospołeczne. Najciekawsze opublikujemy!

Ta strona używa ciasteczek