Zużyty kartridż do drukarki atramentowej wkłada się do specjalnej koperty, zakleja i wysyła pocztą na adres firmy, która zajmie się jego utylizacją lub odzyskiem. Taka przesyłka nic nie kosztuje, stanowi natomiast realną pomoc dla środowiska.
Oddane w kopertach kartridże to mniej niebezpiecznych odpadów zalegających wysypiska i dodatkowe fundusze na zakup nowych sadzonek drzew. Koperty dostępne są dla wszystkich klientów sklepów sieci Vobis, która w ten sposób przyłącza się do ogólnopolskiego programu „Drzewa za kartridże”. Do tej pory dzięki całej akcji udało się sfinansować zakup ponad 9 tysięcy sadzonek.
Prowadzona, od ponad czterech lat, akcja ,,Drzewa za kartridże” ma zmienić przyzwyczajenia Polaków, odnośnie postępowania z odpadami niebezpiecznymi dla środowiska. Świadomość korzyści płynących z selektywnej zbiórki odpadów jest w Polsce bardzo niska. Recykling obejmuje tu tylko 10 procent wszystkich elektroodpadów. Dla porównania, w Szwecji czy w Niemczech, do ponownego przetworzenia trafia aż 90 procent z nich.
– Udział w akcji ,,Drzewa za kartridże” jest niezwykle prosty – mówi Marcin Adamski z należącej do Black Point spółki Eco Service, współorganizatora akcji. – Darmowe koperty na puste wkłady to ekologiczne narzędzie, dostępne na wyciągnięcie ręki dla każdego użytkownika drukarki – dodaje. Na początek ufundowano 60 tysięcy specjalnych kopert, do każdej z nich mieści się kilka kartridży.
Kampania „Drzewa za kartridże” ma zasięg ogólnopolski. Jej strategicznym partnerem jest Stowarzyszenie Klub Gaja, który koordynuje zalesianie polskich lasów. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu Ecomind.
P. Wajszczak
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
16.05.2022
Największe w Polsce wydarzenie odpowiedzialnego biznesu już 25 maja
-
03.05.2022
Ruszyły zgłoszenia do Effie Awards 2022. Szykują się zmiany w kategoriach
-
26.04.2022
Odzież dla firm — w ekologicznym wydaniu
-
20.04.2022
Words don’t come easy to me
-
04.04.2022
Cena twojego wydruku z bankomatu
-
04.04.2022
Effie In Practice – zaproszenie na webinary