Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego uhonorował firmę PZU tytułem Dobroczyńca Kultury Polskiej . Sześć instytucji kulturalnych: Muzeum Narodowe w Krakowie, Zamek Królewski w Warszawie, Fundacja SHALOM, Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans, Stowarzyszenie Międzynarodowe Sezony Teatralne i Wrocławski Teatr Współczesny, nominowało PZU do wyróżnienia w kategorii Sponsor, w 1. edycji konkursu Dobroczyńca Kultury Polskiej .
W jury konkursu znalazły się znane osobistości ze świata kultury, m.in. Andrzej Wajda, Barbara Borys-Damięcka, Agnieszka Morawska czy Andrzej Strzelecki. Do tegorocznej edycji konkursu wpłynęły 172 wnioski. W kategorii Sponsor wskazano 113 nominacji, w kategorii Ofiarodawca 44, a do tytułu Opiekun Medialny zgłoszono 15 wniosków. Organizatorem konkursu jest Zamek Królewski w Warszawie.
Dzięki wsparciu PZU, w ciągu ostatnich dwóch lat:
– na deskach Wrocławskiego Teatru Współczesnego wystawiono osiem premier,
– w Muzeum Narodowym w Krakowie zorganizowano rok Stanisława Wyspiańskiego,
– odbyła się IV edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera oraz krakowski Festiwal Wyspiański 2007 ,
– w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka zainaugurowano działalność oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie,
– na Zamku Królewskim w Warszawie zorganizowano 17 wystaw czasowych, w tym ekspozycję fotografii Ryszarda Kapuścińskiego i portretów Rembrandta
– oraz wiele innych wydarzeń kulturalnych np. kolejne edycje Festiwalu Ogrody Muzyczne.
Fundacja Moniki i Janusza Palikotów otrzymała tytuł Dobroczyńca Kultury Polskiej w kategorii Ofiarodawca za finansowe i rzeczowe wsparcie Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.
Fundacja Bertelsmanna otrzymała tytuł Dobroczyńca Kultury Polskiej w kategorii Ofiarodawca za stworzenie Mediateki – modelowej, multimedialnej biblioteki dla młodych czytelników we Wrocławiu.
Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o. otrzymała tytuł Dobroczyńca Kultury Polskiej w kategorii Sponsor za wsparcie finansowe Międzynarodowego Festiwalu „Era Nowe Horyzonty” we Wrocławiu oraz koncertu i płyty Agi Zaryan „Umiera piękno”, wydanej z okazji 63. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
Gazeta Olsztyńska otrzymała tytuł Dobroczyńca Kultury Polskiej w kategorii Opiekun Medialny za publikację cyklu artykułów promujących zbiory Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie.
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
16.05.2022
Największe w Polsce wydarzenie odpowiedzialnego biznesu już 25 maja
-
03.05.2022
Ruszyły zgłoszenia do Effie Awards 2022. Szykują się zmiany w kategoriach
-
26.04.2022
Odzież dla firm — w ekologicznym wydaniu
-
20.04.2022
Words don’t come easy to me
-
04.04.2022
Cena twojego wydruku z bankomatu
-
04.04.2022
Effie In Practice – zaproszenie na webinary