10 marca w godzinach 12.00-18.00 w Sadyba Best Mall przy ulicy Powsińskiej 31w Warszawie obędzie się impreza ekologiczna pt. Czysty jest ten świat. Każda osoba, która tego dnia przyniesie surowce wtórne lub elektorodpady otrzyma kwiaty doniczkowe oraz inne upominki z okazji Dnia Kobiet.
Celem akcji jest zachęcanie do recyklingu i troski o czystość Warszawy. Wszystkie zebrane w trakcie imprezy odpady zostaną poddane recyklingowi, dzięki czemu materiały w nich zawarte ulegną powtórnemu przetworzeniu. Aby otrzymać roślinę należy przynieść elektroodpady bądź min. 5 sztuk opakowań szklanych, plastikowych lub puszek.
Rozdawane w trakcie imprezy rośliny, to typowo wiosenne kwiaty takie jak narcyzy czy fiołki afrykańskie. Przekazywane będą także iglaki, które przez cały rok świetnie prezentują się w ogrodach. Ponadto, będzie można otrzymać nasiona mięty, lawendy, a także niezapominajki.
W trakcie imprezy uczestnicy będą mieli okazję porozmawiać z ekspertami w dziedzinie ekologii. Na stanowisku fundacji Nasza Ziemia każda zainteresowana osoba będzie mogła sprawdzić swoją emisję CO2 do atmosfery oraz dowiedzieć się jak ją zminimalizować. Leśnik z fundacji Lasy Państwowe opowie, w jaki sposób korzystać z dobrodziejstw lasów i jak chronić zasoby naturalne. Aby zaciekawić najmłodszych uczestników przygotowano warsztaty artystyczne, zabawy oraz quizy. Przy stanowisku MPO w Warszawie wszystkie dzieci będą miały okazję ułożyć ekologiczne puzzle, a także pograć w gry edukacyjne na temat segregacji. Dodatkowo odbędą się warsztaty decoupage.
– Cieszymy się, że powstaje coraz więcej projektów proekologicznych. Twórczy recykling to w Polsce stosunkowo nowy trend, który wciąż się rozwija. Jest on rewelacyjnym sposobem na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Tworzenie z przedmiotów, które pierwotnie miały inne zastosowanie wspaniale rozwija wyobraźnię i pobudza twórcze myślenie – mówi Joanna Mroczek, Rzecznik Prasowy MPO w Warszawie.
Organizatorem akcji jest Sadyba Best Mall. Partnerem przedsięwzięcia są Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie Sp. z o.o., Lasy Państwowe oraz Fundacja Nasza Ziemia.
zobacz także
-
07.06.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
IKEA znalazła najbardziej nasłoneczniony metr kwadratowy Szwecji
-
31.05.2026Wydarzenia
Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem
-
18.05.2026Wydarzenia
Kwiaty za elektrograty – kolejna odsłona akcji Castorama już 22–23 maja
-
24.04.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
„Stop Blaming Her”. Kampania o ukrytych uprzedzeniach
-
08.04.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
The Beauty Machine. Dove walczy z algorytmami
-
12.03.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
Ponad 20 lat programu Dove Self-Esteem. Edukacja o poczuciu własnej wartości w szkołach

