Fundacja Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa przygotowała nowy program edukacyjny „Być jak Ignacy”, w którym przewodnikiem po świecie nauki dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat jest animowana postać Ignacego Łukasiewicza.
Na program składają się zajęcia dydaktyczne dla najmłodszych klas szkół podstawowych, konkurs na Naukową Szkołę Ignacego i multimedialne narzędzia edukacyjne. Na platformie internetowej www.bycjakignacy.pl znajdują się materiały edukacyjne: filmy dydaktyczne i komiks przywołujący epizody z życia polskiego wynalazcy. Oprócz filmów i publikacji edukacyjnych Fundacja PGNiG przygotowała animowaną grę przygodową. Zadaniem graczy jest zbudowanie kopalni, a poprzez pokonywanie kolejnych poziomów poznają oni historię przemysłu naftowo-gazowego. Komiks „Być jak Ignacy” oraz gra „Kopalnie Ignacego” są dostępne za darmo w formie aplikacji na urządzenia mobilne. Od 25 października w księgarniach dostępna będzie także książka „Być jak Ignacy”.
Szkoły mogą ubiegać się o tytuł Naukowej Szkoły im. Ignacego Łukasiewicza. Tytuł trafi do placówek, które w najciekawszy sposób zorganizują i udokumentują pracę specjalnie powołanych kół naukowych. Nauczyciele otrzymają scenariusze lekcji, które mogą zastosować w szkołach. Podczas kilkunastu godzin zajęć uczniowie szkół podstawowych poznają tematykę związaną z Ignacym Łukasiewiczem, ropą naftową i gazem, a także ciekawymi zjawiskami fizycznymi. Lekcje mają pokazać dzieciom, jak bardzo atrakcyjna i pasjonująca może być nauka.
Finał konkursu zaplanowano w czerwcu 2017 r. w Warszawie. Wyróżnione szkoły zostaną uhonorowane tytułem Naukowej Szkoły Ignacego i specjalnymi statuetkami „Ignasiami”, a zwycięska szkoła – tytułem Szkoły Roku.
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
22.05.2023
Trwają zgłoszenia do Effie Awards Poland 2023
-
21.04.2023
Jak nie zmarnować szansy na Effie
-
17.04.2023
Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2022. Dobre praktyki” opublikowany
-
06.04.2023
Mastercard przyspiesza wprowadzenie do obiegu ekologicznych kart płatniczych
-
05.04.2023
Nowa butelka Nałęczowianka w 100% z plastiku z recyklingu
-
27.03.2023
Biedronka usuwa ze swoich produktów tony cukru, tłuszczu i soli