Na kanwie obchodzonego 8 marca Dnia Kobiet, w różnych miastach w Polsce odbędą się manifestacje organizowane przez środowiska kobiece, mające na celu przypomnieć o prawach kobiet w Polsce.
Przykładowo „manifa” kobiet z organizacji walczących o równouprawnienie, organizowana 8 marca na wrocławskim rynku będzie przebiegać pod hasłami „Awanse dla kobiet, komplementy dla mężczyzn”, „Prawa człowieka prawami kobiet”, „Stop przemocy wobec kobiet”.
W Warszawie, 7 marca, w godzinach 15.00-19.00, odbędą się Warsztaty rapowe dla kobiet (UFA, Al. Solidarności 82), a 8 marca o 12:00 na placu Defilad odbędzie się demonstracja pod hasłem „Każda ekipa – ta sama lipa”
Informacje o akcjach w poszczególnych miastach dostępne są na portalach „Kobiety kobietom” oraz „Feminoteka”
M. Czerepak
zobacz także
-
15.06.2026Wydarzenia
Raport o przemocy rówieśniczej „RÓWIEŚNICY”. Przebadano ponad 140 tys. dzieci!
-
07.06.2026Wydarzenia
Tak wyglądało pierwsze Forum Karmimy Psiaki – Razem dla dobra zwierząt
-
01.06.2026Wydarzenia
Nagrodzone projekty z obszaru Społeczności Lokalnej
-
31.05.2026Wydarzenia
Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem
-
27.05.2026Wydarzenia
XII Wielki Finał Zwolnionych z Teorii
-
22.05.2026Wydarzenia
Konkurs „Rozmowa ma MOC” dla dzieci i młodzieży

