Fundacja Aviva organizuje II edycję konkursu grantowego „To dla mnie ważne”. Fundusze będą przyznawane na stworzenie ciekawych miejsc przyjaznych dzieciom i ich rodzicom. Pula grantów wynosi 200 tys. zł.
Projekt może być zgłoszony w pojedynkę, z sąsiadami, w ramach organizacji pozarządowej, a także w imieniu jednostki samorządowej (np. przedszkola lub szkoły). Należy wejść na stronę internetową www.todlamniewazne.pl i wypełnić krótki formularz, opisując swój projekt oraz wskazując kwotę potrzebną do jego realizacji. Internauci poprzez głosowanie zdecydują, które wnioski zostaną przedstawione jury. Do finału przejdzie 20 inicjatyw, które otrzymają najwięcej głosów. Spośród nich jury wybierze laureatów II edycji i rozdzieli pomiędzy nich pulę grantów – 200 tysięcy złotych.
Fundacja Aviva zaprosiła do współpracy w jury znane osoby. Wśród nich są: dr Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięcy, autorka publikacji dla dzieci i rodziców, prof. Janusz Książyk – kierownik Kliniki Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Jacek Olszewski z zarządu Fundacji Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej, Paweł Woliński – prezes zrzeszającej rodziców Fundacji Mamy i Taty oraz Iga Młynarczyk – blogerka parentingowa angażująca się w akcje społeczne na rzecz dzieci.
Aviva planuje też możliwość uzyskania dodatkowych środków finansowych dla 50 inicjatyw, które w konkursie grantowym otrzymają największą liczbę głosów.
Po I edycji konkursu w 6 województwach powstało 6 przyjaznych dzieciom miejsc. Do I edycji konkursu zgłoszono prawie 450 wniosków, na które internauci oddali ponad 800 tysięcy głosów. Dzięki grantom z Fundacji o łącznej wartości 115 tysięcy złotych powstały kolejne miejsca przyjazne dzieciom i ich rodzicom.
W Mielcu (podkarpackie) otwarto Bajkowy Ośrodek Terapeutyczny, miejsce zajęć dla dzieci niepełnosprawnych i autystycznych. W Janowicach Wielkich (dolnośląskie) powstał plac zabaw. Morawica otrzymała nową świetlicą środowiskową „Ziomuś”, gdzie dzieci przez cały rok dzieci mogą bawić się i odrabiać lekcje. W Sępólnie Krajeńskim (kujawsko-pomorskie) zbudowano Eko-gaj – plac zabaw bliski naturze. Społecznicy organizują zajęcia sportowe dla najmłodszych z Rytra, Barcic i Przysietnicy (małopolskie) oraz edukują ich rodziców na temat wpływu aktywności ruchowej na zdrowie. W Ponurzycy (mazowieckie) postawiono zjeżdżalnie, drabinki, piaskownice i huśtawki.
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
30.05.2023
Stare zwierzęta hodowlane
-
22.05.2023
Trwają zgłoszenia do Effie Awards Poland 2023
-
19.05.2023
Rusza kolejna edycja kampanii „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”
-
11.05.2023
Koniec „charytatywnych nakrętek”
-
21.04.2023
Jak nie zmarnować szansy na Effie
-
17.04.2023
Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2022. Dobre praktyki” opublikowany