„Adamed Dla Rodziny” – rusza program bezpłatnych badań i porad medycznych
Bezpłatne strefy zdrowia „Adamed dla Rodziny” pojawią się pod koniec sierpnia w Pabianicach, Kołobrzegu, a we wrześniu i październiku w Lesznie, Ełku oraz Nowym Sączu. Będzie tam można wykonać m.in. badania kardiologiczne, pulmonologiczne, okulistyczne, diabetologiczne, USG oraz skorzystać z porad urologicznych i warsztatów psychologicznych. Z okazji Światowego Dnia Serca kampania odwiedzi także Katowice.
Na mapie nowego programu zainicjowanego przez Adamed Pharma znalazło się pięć miejscowości, w których dostęp do lekarza czy usług medycznych jest utrudniony ze względu na dłuższy niż w innych ośrodkach czas oczekiwania na wizytę. Jako dodatkowe kryterium wyboru lokalizacji organizatorzy wzięli pod uwagę liczbę ludności, którą oszacowano na 50-100 tys. mieszkańców. W takich miejscach pojawia się problem ograniczonych możliwości korzystania ze specjalistycznych usług medycznych. Dlatego kampania w tym roku dotrze do Pabianic, Kołobrzegu, Leszna, Ełku i Nowego Sącza.
Wciąż należy przypominać, jak ważna jest profilaktyka – mówi prof. dr hab. n. med. Filip Szymański, prezes Towarzystwa Chorób Cywilizacyjnych, które objęło patronat merytoryczny nad kampanią „Adamed Dla Rodziny”. – Uświadamianie pacjentów co do skutków trybu życia, zaniedbań z okresu pandemii czy rozwoju choroby, ale przede wszystkim danie im szansy na przebadanie się i konsultację z lekarzem to dzisiaj klucz do sukcesu, żeby polepszyć zdrowie naszej populacji – zmniejszyć tzw. dług zdrowotny Polski. W Polsce wciąż są miejsca, gdzie na wizytę u kardiologa trzeba czekać kilkanaście miesięcy, a nawet dłużej. Podobnie sytuacja wygląda, jeśli chodzi o dostęp do innych specjalistów, zajmującymi się chorobami cywilizacyjnymi np. pulmonologa czy okulisty. Dlatego każda inicjatywa mogąca wpłynąć na poprawę zdrowia polskiej populacji jest bardzo cenna i warto skorzystać z możliwości profesjonalnej opieki, jaką gwarantuje w miejscach, które na co dzień nie mają takiej możliwości.
W ramach kampanii powstaną bezpłatne strefy zdrowia, gdzie będzie można skorzystać ze specjalistycznych badań oraz konsultacji, takich jak:
· kardiologiczne (echo serca, lipidogram: poziom cholesterolu całkowitego, cholesterolu HDL, LDL, trójglicerydów; pomiar glukozy; pomiar ciśnienia tętniczego i tętna),
· pulmonologiczne (spirometria),
· okulistyczne (badanie dna oka wraz z konsultacją lekarską – ocena siatkówki, naczyń, tarczy nerwu wzrokowego i plamki żółtej oftalmoskopem oraz wziernikiem okulistycznym),
· diabetologiczne (badanie poziomu hemoglobiny glikowanej HbA1c – poziom glukozy w ostatnich 6. miesiącach),
· urologiczne,
· USG (jamy brzusznej oraz narządu gruczołu krokowego, piersi, tarczycy, jąder),
· warsztaty psychologiczne dla dzieci i młodzieży.
Wszystkie usługi diagnostyczne będą wykonywane pod profesjonalnym nadzorem specjalistów w danej dziedzinie: lekarzy lub zespołu pielęgniarskiego. Ponadto dla odwiedzających będą dostępne m.in.: strefa rehabilitacji oddechowej, kurs pierwszej pomocy, strefa atrakcji dla najmłodszych.
Dodatkową miejscowością na trasie kampanii „Adamed Dla Rodziny” będą 24 września Katowice, w których w tym roku odbywa się IV Forum Serca Pacjenta.
Do udziału w programie zdrowotnym zaproszeni są wszyscy, przebywający w lub okolicach miejscowości, w których gości kampania. Planowe akcje będą odbywać się w niedziele w godz. 10-18, aby umożliwić dostęp do badań i porad jak największej grupie pacjentów i w ten sposób wpływać na zmniejszanie długu zdrowotnego. Usługi oferowane w ramach kampanii będą bezpłatne, ale obowiązywać będą limity. Organizatorzy zachęcają do wcześniejszej rejestracji na stronie www.AdamedDlaRodziny.com, która zagwarantuje skorzystanie z interesujących nas badań. Nie jest to jednak koniecznością, można odwiedzić strefy zdrowia w dniu akcji.
Kalendarz kampanii „Adamed Dla Rodziny” w 2022 roku:
21 sierpnia – Pabianice
28 sierpnia – Kołobrzeg
18 września – Leszno
24 września – Katowice (IV Forum Serca Pacjenta)
2 października – Ełk
16 października – Nowy Sącz
Organizatorzy przypominają o wymogach dotyczących przygotowania na niektóre z badań oraz przestrzeganiu reżimu sanitarnego związanego z bezpieczeństwem COVID-19 w placówkach ochrony zdrowia.
Patronat merytoryczny nad kampanią objęło Polskie Towarzystwo Chorób Cywilizacyjnych, Polskie Towarzystwo Alergologiczne oraz Akademia Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
31.10.2024
Artyści biorą na warsztat tablety. Współpraca Huawei i Akademii Sztuk Pięknych
-
28.10.2024
„Dziś wszyscy jesteśmy twórcami cyfrowymi” — 25. konkurs Galerii Plakatu AMS
-
25.10.2024
Gala Effie Awards Poland 2024
-
24.10.2024
Zrób TO dla JAJ!
-
23.10.2024
Oni wygrali ElektroEkologiczny Hackathon
-
23.10.2024
Pokolenie Z najmniej skłonne do sortowania śmieci i recyklingu