ABBYY FineReader 10, program służący do optycznego rozpoznawania pisma, otrzymał wyróżnienie od Fundacji Szansa dla Niewidomych, jako jedno z najlepszych rozwiązań technicznych umożliwiających osobom niewidomym i słabowidzącym edukację, rehabilitację społeczną i zawodową.
Wyróżnienie zostało wręczone podczas VIII edycji Konferencji Reha for the Blind in Poland, która odbyła się 2 i 3 grudnia 2010 roku w Bibliotece Narodowej w Warszawie. Tym samym rozstrzygnięto konkurs IDOL, w którym wyróżniane są osoby prywatne, firmy i produkty wpływające na poprawę warunków życia niewidomych i słabowidzących w Polsce. Konferencja jest największym wydarzeniem w środowisku niewidomych w Środkowej i Wschodniej części Europy i patronują jej znane osoby, m.in. Anna Komorowska.
Program ABBYY FineReader służy do przekształcania zeskanowanych dokumentów drukowanych lub cyfrowych zdjęć dokumentów na postać elektroniczną oraz do przetwarzania plików PDF. Dzięki programowi ABBYY FineReader wada wzroku nie stanowi przeszkody w dostępie do informacji drukowanej (np. książek, czasopism czy pism urzędowych), a współpraca programu z syntezatorami mowy zwiększa niezależność osób niewidomych. Program umożliwia zarówno przygotowywanie materiałów tekstowych do pracy z udźwiękowionym komputerem czy też przygotowywanie tekstów do wydruku pismem Braille’a. Program umożliwia osobom niewidomym czy niedowidzącym samodzielne zdobywanie wiedzy, przygotowując je do samodzielnego funkcjonowania i radzenia sobie w nowoczesnym społeczeństwie.
Dystrybutorem programu ABBYY FineReader na Polskę jest firma AutoID.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
16.07.2024
Kalkulator śladu węglowego HITem 2024 roku
-
24.05.2024
Ruszyły zgłoszenia do 25. edycji konkursu Effie Awards Poland
-
17.05.2024
Newbie prezentuje kolekcję stworzoną z resztek tkanin z wcześniejszych projektów
-
30.04.2024
Jak opowiadać o działaniach pro publico bono? Webinar Effie in Practice dla NGO
-
29.03.2024
Maty dla schroniskowych zwierząt czyli drugie życie plecaków Glovo
-
22.03.2024
Zamień „elektrograty” na kwitnące kwiaty od Castoramy