Rusza RakReaton, czyli wyzwanie, w którym liczy się pomaganie
Jak przełożyć aktywność fizyczną na realną pomoc dla chorych dzieci, nastolatków i ich bliskich? Odpowiedzią jest RakReaton, ogólnopolskie wyzwanie sportowo-charytatywne, którego 4. edycja startuje pod hasłem„Rusza mnie pomaganie”.
Organizatorem wyzwania jest Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Od 32 lat fundacja zapewnia wszechstronne i nieprzerwane wsparcie dzieciom, nastolatkom i ich bliskim w chorobie nowotworowej, jednocześnie szukając różnorodnych form niesienia skutecznej pomocy. RakReaton jest jedną z nich. – Chcemy zaangażować w ten sposób jak największą liczbę osób – mówi Anna Apel, prezes zarządu Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. – Przekonać z jednej strony aktywnych, że pomaganie można łączyć ze swoją pasją, a pozostałych, że można wspierać nas na co dzień, niejako przy okazji wykonywania stałych czynności, takich jak droga do pracy czy spacer. Poruszamy ludzi w słusznym celu, stąd tegoroczne hasło „Rusza mnie pomaganie” –
Tegorocznym celem wyzwania jest pokonanie 1 miliona 200 tysięcy kilometrów w jak najkrótszym czasie. – Liczba ta nie jest przypadkowa, ponieważ średnio co roku u 1200 dzieci w Polsce diagnozowana jest choroba nowotworowa, która dotyka nie tylko małych pacjentów, lecz także ich bliskich – wyjaśnia Anna Apel. – Wszyscy zmuszeni są do mierzenia się z różnymi trudnościami natury psychospołecznej na każdym etapie choroby i leczenia, więc im wszystkim potrzebne jest odpowiednie wsparcie –
Aby osiągnąć wymaganą liczbę kilometrów uczestnicy wyzwania – zarówno osoby indywidualne, jak również drużyny firmowe – mają do wyboru trzy kategorie aktywności:
- Kategoria: Nogi (dostępne aktywności: bieg, bieg trailowy, spacer, nordic walking, wędrówka, bieg narciarski, ski-tour, wózek inwalidzki, bieżnia) – zapis GPS,
- Kategoria: Koła (dostępne aktywności: rower, rower szosowy, rower gravelowy, rower górski, rower elektryczny, hulajnoga, rolki/wrotki, deskorolka, rower ręczny, stacjonarny) – zapis GPS,
- Kategoria: Kroki (wystarczy połączyć źródło kroków aplikację Google Fit/Apple Zdrowie lub zegarek Garmin/Polar, dzięki temu każdy krok zostanie wliczony do wyzwania).
Jeśli uda się osiągnąć cel, partnerzy wyzwania przekażą 120 tysięcy złotych na rzecz chorych dzieci. Na aktywności uczestnicy mają cały wrzesień, który w Polsce i na świecie uznaje się za miesiąc świadomości nowotworów dziecięcych. Jeśli uda się to zrobić, partnerzy RakReatonu: Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej i Grupa Impel przekażą 120 tysięcy złotych na pomoc chorym dzieciom i ich bliskim.
Nad sprawnym przebiegiem wyzwania czuwa Activy, partner technologiczny RakReatonu. Jest to aplikacja, którą każdy uczestnik instaluje sobie na urządzeniu mobilnym. Program monitoruje aktywność ruchową uczestnika i zlicza pokonany przez niego dystans. Osiągnięte kilometry są następnie przeliczane na punkty i dodawane do ogólnej klasyfikacji wyzwania. Aplikacja jest kompatybilna z popularnymi rejestratorami aktywności dla sportowców i amatorów, takimi jak: Garmin, Polar czy Strava. Nie trzeba uruchamiać obu programów, wystarczy zsynchronizować obie aplikacje w ustawieniach Activy.
Dotychczasowe trzy edycje RakReatonu spotkały się z dużym odzewem w całej Polsce. W tym czasie ponad 26 tysięcy osób uzbierało ponad 3 miliony kilometrów, dzięki czemu już 320 tysięcy złotych wsparło chore dzieci i ich bliskich. Od początku wyzwanie jest częścią kampanii Złotej Wstążki.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
21.11.2024
Gwiazdka dla bezdomniaków
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
11.11.2024
Te kampanie społeczne dostały Effie!
-
11.11.2024
#Niepodległadohymnu – akcja śpiewania hymnu 11.11 w samo południe
-
10.11.2024
MAMY czas na zdrowie?