Porozmawiajmy o dzieciach – nowy portal psychologiczny dla rodziców
Choć w Polsce około 9% dzieci i młodzieży potrzebuje wsparcia psychologicznego i psychiatrycznego, pomoc nie zawsze jest dostępna. W odpowiedzi na tę sytuację powstał portal „Porozmawiajmy o dzieciach” – kompleksowy i darmowy poradnik psychologiczny online, zorganizowany przy współpracy z psychoterapeutką, psychologami, dietetyczką i pedagogiem Kliniki Mentalnej.
Porozmawiamy o dzieciach to cykl artykułów i webinarów poradnikowych z zakresu psychologii dziecięcej, pedagogiki i dietetyki. W adresowanych do rodziców materiałach poruszane są między innymi takie tematy jak: rozwój emocjonalny dziecka, radzenie sobie z lękiem i agresją, opieka w izolacji czy kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.
Poradniki powstają we współpracy z zespołem doświadczonych psychologów dziecięcych i pedagogów z Kliniki Mentalnej. To realizowany przez Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową projekt stałego wsparcia psychologicznego pacjentów Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu i ich rodzin. Bazując na swoich bogatych doświadczeniach, psychologowie, terapeuci i dietetycy, dbający w ramach Kliniki o dobre samopoczucie osób przebywających na oddziale, radzą, jak budować relacje, dzięki którym uda się przetrwać razem nawet najtrudniejsze sytuacje.
Choć ekspertki nawiązują do doświadczeń bliskich rodzinom zmagającym się z chorobą nowotworową dziecka, porady gromadzone w ramach projektu Porozmawiajmy o dzieciach mają uniwersalny charakter – mówi Łukasz Wasiuta z Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, pomysłodawca projektu. – Zgromadzone materiały stanowią bazę wiedzy o tym, jak wychować wszechstronnie szczęśliwego człowieka oraz jak zmniejszać niebezpieczeństwo występowania zaburzeń zachowania i odżywiania czy trudności emocjonalnych. Zastosowane przez rodziców, pomogą młodym ludziom wejść w życie z mocną bazą wiary w siebie i pewnością, że mama i tata stanowią oparcie, na którym można polegać.
Skąd potrzeba stworzenia portalu? To między innymi odpowiedź na alarmujące statystyki i próba przełamania pewnego tabu:
• W Polsce około 9% dzieci i młodzieży potrzebuje wsparcia psychologicznego i psychiatrycznego,
• Do najczęściej występujących u młodych ludzi zaburzeń należą te związane z emocjami, zachowaniem i odżywianiem,
• Przyczyny problemów to najczęściej warunki życia, stygmatyzacja, dyskryminacja i wykluczenie,
• Depresja jest czwartą najczęstszą przyczyną chorób u nastolatków po 15. roku życia.
Wszystkie materiały dostępne są na stronie www.porozmawiajmyodzieciach.pl.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
21.11.2024
Gwiazdka dla bezdomniaków
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
11.11.2024
Te kampanie społeczne dostały Effie!
-
11.11.2024
#Niepodległadohymnu – akcja śpiewania hymnu 11.11 w samo południe
-
10.11.2024
MAMY czas na zdrowie?