Sodexo, jedna z największych międzynarodowych firm cateringowych, nie będzie używać jajek pochodzących z chowu klatkowego, tzw. „trójek”. W około 80 restauracjach prowadzonych przez Sodexo Polska jajka pochodzące z chowu klatkowego nie są używane już od kilku miesięcy. Decyzja została podjęta po rozmowach z międzynarodową koalicją organizacji ochrony zwierząt Open Wing Alliance, której członkiem jest także polskie Stowarzyszenie Otwarte Klatki.
Powyższa decyzja, zarówno w ujęciu globalnym, jak naszym polskim, to część szerszej strategii związanej z prowadzeniem akcji świadomościowych na terenie naszych restauracji. Wychodzimy dzięki niej naprzeciw potrzebom oraz oczekiwaniom konsumentów i swoje działania kierujemy nie tylko do osób, które chcą smacznie zjeść, ale także regularnie oraz zdrowo się odżywiać – z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju – mówi Małgorzata Gromek, koordynująca działania z zakresu komunikacji i społecznej odpowiedzialności firmy w Sodexo Polska.
W Polsce firma Sodexo odpowiadała za obsługę cateringową m.in. szczytu klimatycznego w Warszawie, Euro 2012, Stadionu Narodowego, a także Sejmu RP.
W Unii Europejskiej hodowla kur niosek w klatkach konwencjonalnych jest już nielegalna, lecz większość kur trzymana jest w tak zwanych klatkach wzbogaconych, które nie zapewniają zwierzętom odpowiednich warunków. Nawet w Polsce, większość jajek w sklepach to wciąż jajka z chowu klatkowego. Coraz częstsze i donośniejsze są jednak głosy sprzeciwu wobec takiego sposobu hodowli zwierząt, a wycofywanie ze sprzedaży jaj oznaczonych numerem „3” to trend globalny – mówi Paweł Rawicki ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
22.12.2024
Ruszyła 3. edycja konkursu CSR Poland Awards!
-
16.07.2024
Kalkulator śladu węglowego HITem 2024 roku
-
24.05.2024
Ruszyły zgłoszenia do 25. edycji konkursu Effie Awards Poland
-
17.05.2024
Newbie prezentuje kolekcję stworzoną z resztek tkanin z wcześniejszych projektów
-
30.04.2024
Jak opowiadać o działaniach pro publico bono? Webinar Effie in Practice dla NGO
-
29.03.2024
Maty dla schroniskowych zwierząt czyli drugie życie plecaków Glovo