Autorzy słów „Wypie***lać z Polski”; „trzeba ich utylizować”; „to jest ku*wa chore towarzystwo” „zakaz pedałowania” i różnych innych, nienawistnych komentarzy, zostali pokazani wraz ze swoimi wypowiedziami. Twórca usuniętego już bloga „Hejty na fejsie”, założonego na serwisie tumblr, połączył ich komentarze z udostępnionymi przez nich publicznie zdjęciami.. Swój cel wyjaśniał „Hejty firmujesz swoją twarzą. Nie trafiają one wyłącznie do ofiary oraz lajkujących Cię ziomków. Nie znikają po zapomnieniu. Nie schowasz się za niewyraźnym awatarem. Czasem ktoś przejrzy udostępnione przez Ciebie fotki.”
Sam blog powstał dwa tygodnie temu, jednak zainteresowanie nim wzrosło w ostatnich dniach. Każdy internauta mógł zobaczyć, kim są autorzy komentarzy, które można zakwalifikować jako mowę nienawiści wobec grup mniejszościowych – głównie osób LGBT. Stąd wziął się komentarz autora bloga: „Pedały do gazu, powiadasz? Niech Cię zobaczą”. Kogo zobaczyli oglądający? Cały przekrój społeczeństwa: od uczniów szkół podstawowych, poprzez młodych rodziców z dziećmi na rękach, mężczyzn w garniturach, kobiet odpoczywających na wakacjach, do osób starszych.
Bloga już nie ma, jednak jak wiadomo w sieci nic nie ginie, więc print screeny będzie można zapewne bez większego problemu znaleźć jeszcze przez dłuższy czas, powstał także profil na Facebooku o tej samej nazwie. Ci, którzy zdążyli się zorientować, że trafili na „Hejty na fejsie”, na pewno zapamiętają tę lekcję. Każdy zaś może wyciągnąć z tego różne wnioski – m.in. o tym, że warto kontrolować swoje wypowiedzi i zwracać uwagę na to, kto ma dostęp do umieszczonych w sieci danych. Może część internautów dojdzie także do najważniejszego i zastanowi się nad samym sensem „hejtowania”.
Sam autor pożegnał się komentarzem: „Wystarczy już. Okazało się, że twarz połączona z nienawistnym komentarzem jest atrakcyjnym i łatwym do stworzenia kontentem. Pamiętaj o tym, zanim znów wyślesz na fejsie pedałów do gazu. Dziękuję Państwu za uwagę.”
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
15.09.2023
Konsumenci produkują 170 kg odpadów opakowaniowych rocznie
-
04.08.2023
Porozmawiajmy szczerze o otyłości
-
12.05.2023
„Żywność w Polsce staje się coraz bardziej ekologiczna”
-
03.02.2023
Jak rozmawiać z osobą chorą na nowotwór?
-
16.01.2023
Blue Monday nie istnieje! — wyjaśnia Dorota Minta
-
02.11.2022
Jesień na talerzu. Jak jeść zdrowo i sezonowo?