Jak najlepiej chronić środowisko?
Pływające po oceanie wyspy plastiku wielkości Francji czy ryby zjadające foliowe torebki, to obrazy, które przerażają wielu z nas. Co gorsza, wszyscy przyczyniamy się do powyższego stanu rzeczy. Dlatego w Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego Koalicja 5 frakcji szczegółowo tłumaczy zasady właściwego segregowania odpadów – prostego gestu na rzecz czystszego środowiska.
Chronić środowisko można na wiele sposobów, ale my chcemy podkreślić, że podstawową i najprostszą czynnością wykonywaną przez wszystkich, na co dzień, jest segregowanie odpadów – mówi Magdalena Sułek-Domańska, jedna z inicjatorek Koalicji 5 frakcji. Choć rozdzielanie pozostałości na pięć różnych frakcji funkcjonuje w Polsce od kilku lat, wciąż jest z tym wiele trudności. Dodatkowo czasami pojawiają się sprzeczne informacje, dotyczące tego co i do jakich pojemników wrzucać. Aby rozwiać wątpliwości, postanowiliśmy z naszymi ekspertami przygotować praktyczne materiały pokazujące w pigułce jak postępować z różnymi frakcjami odpadów, które powstają w domu, w pracy czy w szkole.
W 2017 roku w Polsce wytworzono prawie 12 milionów ton odpadów komunalnych, co daje 311 kg na przeciętnego Polaka. Ponad trzy tysiące ton, czyli jedynie 27% całkowitej masy powstałych wówczas odpadów zebrano selektywnie. Jak widać, w kwestii prawidłowej segregacji „u źródła” jest w Polsce jeszcze sporo do zrobienia.
Poniższe cztery infografiki w przystępny sposób tłumaczą, w jaki sposób prawidłowo segregować papier (stanowiący około 30-40% odpadów komunalnych), metale i tworzywa sztuczne, szkło oraz bioodpady.
Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.5frakcji.pl
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
21.11.2024
Gwiazdka dla bezdomniaków
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
11.11.2024
Te kampanie społeczne dostały Effie!
-
11.11.2024
#Niepodległadohymnu – akcja śpiewania hymnu 11.11 w samo południe
-
10.11.2024
MAMY czas na zdrowie?