11 edycja Wielkiej Zbiórki prowadzonej przez Komitet Ochrony Praw Dziecka na rzecz dzieci doświadczonych przez los ruszyła! W sklepach sieci SMYK można wrzucać datki do puszek oznaczonych logo KOPD. Zebrane podczas akcji datki zostaną przeznaczone na zapewnienie kompleksowego wsparcia dzieciom, które doświadczyły agresji oraz ich rodzinom.
Wyniki badania* przeprowadzonego w listopadzie 2018 roku przez Maison&Partners na zlecenie SMYK pokazują, że połowa Polaków (51%) deklaruje chęć pomagania w okresie przedświątecznym. Najczęściej pomagamy dzieciom chorym oraz pokrzywdzonym przez los.
– Wielu Polakom SMYK kojarzy się z radosnym dzieciństwem i beztroską zabawą.** Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie dla wszystkich dzieci nadchodzące Święta będą radosne. Dlatego, kolejny już raz, wspólnie z KOPD prowadzimy w naszych sklepach Wielką Zbiórkę. Pragniemy w tej sposób pomóc najmłodszym pokrzywdzonym przez los. Zachęcamy wszystkich klientów do przyłączenia się do akcji – mówi Marek Łebek, przedstawiciel sieci SMYK.
Opublikowany przez Komitet Ochrony Praw Dziecka Sobota, 1 grudnia 2018
Komitet Ochrony Praw Dziecka przeznaczy zebrane podczas akcji datki na zapewnienie kompleksowego wsparcia dzieciom, które doświadczyły agresji oraz ich rodzinom. Pomoc ta obejmuje opiekę psychologa, terapeuty mediatora, pedagoga a także prawników i seksuologów. W ramach swoich działań KOPD prowadzi również profilaktykę uzależnień i przeciwdziałania przemocy.
– Mamy nadzieję, że wzorem lat ubiegłych puszki wystawione w sklepach SMYK zapełnią się datkami na rzecz naszych podopiecznych. Jesteśmy przekonani, że dzięki pomocy klientów SMYKA będziemy mogli jeszcze efektywniej wspierać dzieci dla których los nie był łaskawy – powiedziała Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz
z KOPD.
Komitet Ochrony Praw Dziecka jest jedną z najstarszych polskich organizacji pozarządowych. Celem organizacji jest pomoc dziecku krzywdzonemu i jego rodzinie. „Naszą misją jest ochrona praw i interesów dziecka. Pomagamy ofiarom przemocy emocjonalnej, fizycznej i seksualnej oraz zaniedbań i niewłaściwej opieki. Prowadzimy mediację w sprawach rodzinnych, rozwodowych, separacyjnych oraz opiekuńczych. Organizujemy warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców. Prowadzimy również działalność edukacyjną – upowszechniamy znajomość praw dziecka i ujawniamy ich naruszanie w życiu rodzinnym i społecznym. Realizujemy ogólnopolskie projekty i kampanie”.
Opublikowany przez Komitet Ochrony Praw Dziecka Poniedziałek, 19 listopada 2018
Badanie przeprowadzone przez Maison&Partners na zlecenie SMYKA pokazało, że Polacy najczęściej deklarują pomoc dla chorych dzieci (44%), a wsparcie dzieci pokrzywdzonych przez los jest drugim najczęściej wybieranym celem (35%).
Opublikowany przez beatasadowska.com Piątek, 30 listopada 2018
Okazuje się, że pomagamy w sposób spontaniczny, z potrzeby serca. Aż 65% z nas przyznaje, że pomaga pod wpływem chwili. Tylko 7% ankietowanych stwierdziło, że ich działalność charytatywna jest zaplanowana i systematyczna. Z badań wyłania się także obraz „puszki” ustawionej przy kasie w sklepie jako najpopularniejszej formy pomocy w Polsce. Ponad 80% respondentów twierdzi, że zdarzyło im się wrzucić do puszki pieniądze na cele charytatywne.
Zbiórka potrwa do 8 marca 2019 roku.
Opublikowany przez Komitet Ochrony Praw Dziecka Sobota, 1 grudnia 2018
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
16.07.2024
Kalkulator śladu węglowego HITem 2024 roku
-
24.05.2024
Ruszyły zgłoszenia do 25. edycji konkursu Effie Awards Poland
-
17.05.2024
Newbie prezentuje kolekcję stworzoną z resztek tkanin z wcześniejszych projektów
-
30.04.2024
Jak opowiadać o działaniach pro publico bono? Webinar Effie in Practice dla NGO
-
29.03.2024
Maty dla schroniskowych zwierząt czyli drugie życie plecaków Glovo
-
22.03.2024
Zamień „elektrograty” na kwitnące kwiaty od Castoramy