Zróbmy kino dostępne dla dzieci!
„Kino dostępne” dla wszystkich dzieci zaprasza do uczestnictwa w akcji! Radość z przeżycia filmowej przygody dedykowana jest m.in. dzieciom z domów dziecka oraz ośrodków wychowawczych.
Celem przedsięwzięcia jest zaproszenie na festiwal Kino w Trampkach dzieci, dla których uczestnictwo w nim z powodów finansowych nie jest często możliwe.. Inicjatorzy festiwalu przy współpracy z partnerami akcji oraz Centrum Wolontariatu, organizują dla najmłodszych widzów niezapomnianą przygodę pełną dobrych emocji. Zaproszenie kierowane jest do kolejnych firm oraz domów dziecka, fundacji dedykowanych dzieciom, ośrodków opiekuńczo-wychowawczych oraz instytucji o podobnym zakresie działań. W ubiegłym roku, dzięki wsparciu ze strony mecenasów kultury, udało się wzbudzić radość z filmowego przeżycia dla ponad 750 dzieci.
„Zachęcamy kolejne firmy, instytucje i organizacje do udziału w naszej akcji. Zapraszamy również domy dziecka oraz placówki wychowawcze do przesyłania zgłoszeń. Dzięki współpracy z partnerami festiwalu będziemy starali się zapewnić bilety na pokazy nadchodzącej edycji festiwalu Kino w Trampkach – mówi organizator projektu Julia Korzeb – wraz z Centrum Wolontariatu postaramy się zapewnić pomoc wolontariuszy w zorganizowaniu grupowych wyjść dzieci do kina”
Kino w trampkach to przedsięwzięcie, które ma promować inteligentne, pełne pasji i prowokujące do myślenia filmy dla młodziaków. Ma być też miejscem spotkań towarzyskich, w którym dzieci i młodzież będą rozwijać swoje umiejętności społeczne, wzbogacające ich postrzeganie świata. Nabycie umiejętności właściwego „odczytania” filmu i oceny jego jakości jest równoznaczne z nabyciem wiedzy na temat standardów jakości dla wszystkich rodzajów mediów. W bogatej ofercie festiwalu mieszczą się propozycje zarówno dla najmłodszych, jak i starszych widzów.
W ubiegłorocznych akcjach wzięli udział: Kinga Pienińska, Księgarnia Bullerbyn, Księgarnia na Pięterku, Miffy Shop, Konica Minolta, Księgarnia Badet, Szkoła języków obcych Empik School oraz Kancelaria Adwokacja Joanna Wlazłowska.
Chcąc zostać mecenasem kultury dla najmłodszych, można podjąć jeden prosty krok spośród trzech wariantów, dostępnych na stronie przedsięwzięcia.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
21.11.2024
Gwiazdka dla bezdomniaków
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
11.11.2024
Te kampanie społeczne dostały Effie!
-
11.11.2024
#Niepodległadohymnu – akcja śpiewania hymnu 11.11 w samo południe
-
10.11.2024
MAMY czas na zdrowie?