Co zrobić, by kilkadziesiąt sekund zwykle irytującego czekania zamienić w przyjemnie i zabawnie spędzony czas? Oto pomysł z Lizbony.
Możliwość synchronizacji ruchów żywego człowieka z komputerowo wygenerowaną sylwetką znalazła zastosowanie w nowej portugalskiej kampanii. Koncepcja opiera się na spostrzeżeniu, że ludzie, czekający na możliwość przejścia przez jezdnię, po pierwsze się nudzą i chcą możliwie skrócić czas oczekiwania; po drugie – często ignorują zakaz, gdy wydaje im się, że zdążą przed nadjeżdżającym pojazdem. O tym, że to niebezpieczna praktyka, nie trzeba nikogo przekonywać. Interesujący wydaje się środek zaradczy.
Zdecydowano się na ambient, angażujący samych przechodniów. Mogli oni skorzystać ze specjalnie wybudowanego obiektu, w którym spontanicznie tańczyli przed ekranem do wcześniej wybranej przez siebie muzyki. Ich ruchy symultanicznie naśladował czerwony ludzik z sygnalizacji świetlnej, na którego z kolei patrzyli stojący przed zebrą. Czas oczekiwania upływał na obserwowaniu tańca. W ten sposób organizator chciał zapobiec przechodzeniu przez jezdnię zbyt wcześnie, gdy istnieje niebezpieczeństwo bycia potrąconym przez samochód. Efekt? Aż 81% więcej osób cierpliwie poczekało na zmianę świateł.
Kampanię przygotowano na zlecenie marki samochodów Smart, chcącej wyraźnie zaakcentować swój stosunek do kwestii bezpieczeństwa na drodze.
Dominika Charytoniuk
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
22.12.2024
Ruszyła 3. edycja konkursu CSR Poland Awards!
-
16.07.2024
Kalkulator śladu węglowego HITem 2024 roku
-
24.05.2024
Ruszyły zgłoszenia do 25. edycji konkursu Effie Awards Poland
-
17.05.2024
Newbie prezentuje kolekcję stworzoną z resztek tkanin z wcześniejszych projektów
-
30.04.2024
Jak opowiadać o działaniach pro publico bono? Webinar Effie in Practice dla NGO
-
29.03.2024
Maty dla schroniskowych zwierząt czyli drugie życie plecaków Glovo