750.000 dolarów dla Europy Środkowo-Wschodniej od Fundacji Bristol-Myers Squibb
Fundacja Bristol-Myers Squibb przyznała pięć nowych grantów na realizację programów w Europie Środkowej i Wschodniej na łączną kwotę prawie 750.000 dolarów. Granty te mają służyć podnoszeniu umiejętności w zakresie pielęgniarstwa onkologicznego, ogólnej opieki pielęgniarskiej oraz zdrowia publicznego w Czechach, Polsce, Rumunii i Rosji.
Od pięciu lat w ramach inicjatywy Bridging Cancer Care fundacja współpracuje z ponad 20 organizacjami z Europy Środkowej i Wschodniej w niesieniu pomocy chorym onkologicznie poprzez zaspokajanie różnych ich potrzeb, obejmujących wsparcie psychologiczne, informacje na temat choroby i opiekę paliatywną. Fundacja dba również o koordynację opieki i rozwój kompetencji pielęgniarek. W ramach projektu na Międzynarodowej Konferencji Pielęgniarstwa Onkologicznego odbyło się również sympozjum, na którym rozmawiano o projektach, które przełamują bariery i angażują pielęgniarki we wszystkie aspekty opieki nad chorymi na różnych etapach przebiegu choroby. Ogłoszono także, które organizacje skorzystają z grantów, wynoszących około 150.000 dolarów każdy.
Triedinstvo otrzyma grant na ustanowienie ośrodków zdrowia w rosyjskim mieście Siewierodwińsk, gdzie pielęgniarki będą uczyć pacjentów, jak żyć z chorobą nowotworową. Rodziny pacjentów dowiedzą się, jak dbać o swoich bliskich w trakcie leczenia. Pielęgniarki będą również prowadzić szkolenia z zakresu badań przesiewowych, profilaktyki i ogólnej praktyki pielęgniarskiej dla pielęgniarek, które pracują w szpitalach i przychodniach. Będą także koordynować grupy wsparcia pacjentów oraz promować badania przesiewowe i wiedzę na temat nowotworów w społeczeństwie.
Organizacja Hospicja Nadziei skorzysta z pieniędzy, by opracować i rozwinąć pilotażowy program „Pielęgniarki z kluczowymi specjalizacjami” w Bukareszcie, aby zapewnić dzieciom i młodzieży w zaawansowanym stadium choroby nowotworowej skoordynowaną i całościową opiekę, która obejmuje wsparcie psychologiczne, duchowe i społeczne. Pielęgniarki z tą specjalizacją, posiadające doświadczenie w onkologii lub opiece paliatywnej i wspierane przez pediatrę, będą pomagały zaspokajać medyczne i psychospołeczne potrzeby dzieci i młodzieży chorych na nowotwory oraz ich rodzin, a także opracowywać i realizować kompleksowe plany opieki.
Rosyjskie Stowarzyszenie Pielęgniarek wykorzysta dofinansowanie na poprawę bezpieczeństwa i poziomu opieki nad chorymi na nowotwory, poddawanymi chemioterapii w różnych placówkach na terenie Rosji. Rosyjskie stowarzyszenie opracuje wraz z Towarzystwem Pielęgniarstwa Onkologicznego ze Stanów Zjednoczonych program nauczania dla pielęgniarek, przeszkoli 60 instruktorów pielęgniarek onkologicznych, którzy z kolei przeszkolą 1200 pielęgniarek z regionalnych szpitali i placówek, świadczących opiekę w domach pacjentów, a także wdroży projekty poprawy jakości w celu oceny praktyk pielęgniarskich i zadba o utrzymanie poprawy poziomu interwencji pielęgniarskich i ich wpływu na stan zdrowia pacjentów.
Hospicjum Casa Sperantei pieniądze spożytkuje na zwiększenie dostępu do wysokiej jakości usług opieki paliatywnej dla zaniedbanych chorych z wiejskich obszarów Rumunii. Projekt ten będzie skupiać się na zwiększaniu świadomości na temat opieki paliatywnej oraz wiedzy i umiejętności w tym zakresie wśród pielęgniarek i innych pracowników służby zdrowia. Celem będzie również wspieranie akademickich nauczycieli pielęgniarstwa, usługodawców i innych osób w staniu się rzecznikami pielęgniarstwa paliatywnego.
Międzynarodowe Stowarzyszenie Pielęgniarek Onkologicznych otrzyma grant na pilotaż programu e‑learningowego pod nazwą „Europa Wschodnia pomaga palaczom rzucić palenie” oraz sprawdzenie możliwości wykorzystania programu i powiązanego z nim zestawu narzędzi do szkolenia pielęgniarek w Republice Czeskiej i Polsce, aby bardziej efektywnie wspierały osoby dorosłe, które chcą rzucić palenie.
Choroby nowotworowe są drugą pod względem częstotliwości przyczyną śmierci w Europie. Jednak według danych Unii Europejskiej (Eurostat 2011) wskaźniki umieralności w odniesieniu do większości rodzajów nowotworów są wyższe w Europie Środkowej i Wschodniej niż w Europie Zachodniej.
Bristol-Myers Squibb jest producentem leków dla osób z różnymi formami nowotworów.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
16.07.2024
Kalkulator śladu węglowego HITem 2024 roku
-
24.05.2024
Ruszyły zgłoszenia do 25. edycji konkursu Effie Awards Poland
-
17.05.2024
Newbie prezentuje kolekcję stworzoną z resztek tkanin z wcześniejszych projektów
-
30.04.2024
Jak opowiadać o działaniach pro publico bono? Webinar Effie in Practice dla NGO
-
29.03.2024
Maty dla schroniskowych zwierząt czyli drugie życie plecaków Glovo
-
22.03.2024
Zamień „elektrograty” na kwitnące kwiaty od Castoramy