Samotne kody QR spędzają czas na placu zabaw. Jeden siedzi na huśtawce, inny na drabinkach blisko piaskownicy. Ich rozmiar przyciąga uwagę rodziców, którzy opiekują się swoimi pociechami.
Akcja argentyńskiej organizacji Missing Children (Zaginione Dzieci) opiera się na szeroko wykorzystywanych symbolach, znanych jako kody QR (skrót z angielskiego Quick Response – Szybka Reakcja). Jest to nowa generacja kodów kreskowych, odczytywanych za pomocą aplikacji zainstalowanej na smartfonie. Każdy z nich jest unikalny i po zeskanowaniu może prowadzić na stronę internetową lub wyświetlać informację na ekranie telefonu.
Wykorzystanie powiększonej wersji kodów QR i umieszczenie ich w przestrzeni samo prowokowało do skanowania. Na ekranie ukazywał się obraz zaginionego dziecka z imieniem, nazwiskiem i dopiskiem nawołującym do pomocy w poszukiwaniach. Wykorzystanie tej formy i połączenie jej z trafną, lecz niestety nieprzetłumaczalną wprost, nazwą QRiosity Codes (Zaciekawiające Kody QR) (QRiosity pochodzi od połączenia curiosity, z ang. ciekawość i nazwy własnej znaków) to udany pomysł agencji Almacén z Buenos Aires.
Organizacja Missing Children powstała w 1999 roku, by pomagać rodzinom w odnalezieniu ich zagubionych dzieci. Codziennie pracownicy MC otrzymują trzy telefony dotyczące zaginięcia młodych ludzi. By uświadomić społeczeństwu skalę problemu, zdecydowano się na akcję przedstawioną w spocie, kierując ją do osób, którym na dobru najmłodszych powinno zależeć najbardziej, czyli do rodziców. Kody umieszczono w najliczniej odwiedzanych parkach Buenos Aires, dzięki czemu strona organizacji odnotowała 5000 pojedynczych logowań za pośrednictwem smartfonów.
Filip Jędruch
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
24.11.2024
Nie daj się trollom!
-
21.11.2024
Gwiazdka dla bezdomniaków
-
10.11.2024
MAMY czas na zdrowie?
-
06.11.2024
Nie miej tego w d*pie
-
05.11.2024
Faceci nie chcą kwiatów
-
04.11.2024
Nie chcesz trafić do tego dołka