W sobotę 11 kwietnia 2015 r. ruszył 32. konkurs „Warszawa w kwiatach i zieleni”.
Potrzeba zieleni jest naturalna. Mieszkańcy Warszawy hodując kwiaty na swoich balkonach, tarasach i w ogródkach robią to przede wszystkim dla siebie. Często nie zdają sobie sprawy, że robią to również dla innych, że piękny balkon zdobi okolicę i wpływa na to, jak wygląda całe miasto. Konkurs ma za zadanie ich wyróżnić, zauważyć, podkreślić tę społeczną funkcję indywidualnej inicjatywy – mówi Beata Michalec, prezes Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.
Udział w konkursie „Warszawa w kwiatach i zieleni” może wziąć każdy mieszkaniec Warszawy oraz każda firma i instytucja publiczna działająca na terenie stolicy. Spośród wszystkich zgłoszeń Urząd Miasta Warszawy wybierze trzy najlepsze w kategoriach: 1. Człowiek, 2. Firma, 3. Sąsiedzi. Przyznana również zostanie Nagroda im. Stefana Starzyńskiego. Swoje nagrody rozda także Towarzystwo Przyjaciół Warszawy, które wybierze najlepsze zgłoszenia w sześciu kategoriach: 1. Balkony, logia i okna 2. Ogródki przydomowe, 3. Budynki i tereny ogólnodostępne, 4. Osiedla mieszkaniowe, 5. Inne formy zieleni miejskiej, 6. „Mister Kwiatów” – za całościowe ukwiecenie budynku, oraz Nagrodę Specjalną Zarządu TPW za szczególne zasługi na rzecz konkursu. Wszyscy laureaci zostaną nagrodzeni 30 sierpnia 2015 r. podczas gali w CSW Zamek Ujazdowski.
Zgłoszenia przyjmowane będą do 30 czerwca 2015 r. drogą elektroniczną (za pośrednictwem strony www.warszawawkwiatach.pl) i tradycyjną (na adres Zarządu Głównego TPW – pl. Zamkowy 10, 00-277 Warszawa).
Po raz drugi konkursowi towarzyszą spotkania z cyklu Centrum porad. W tym roku do udziału w Centrach porad zapraszają kuratorzy – Kwiatuchi, duet artystyczny, specjalizujący się w działaniach w przestrzeni publicznej.
Na wszystkie wydarzenia w ramach cyklu Centrum porad wstęp jest wolny. Pierwsze odbyło się w sobotę 11 kwietnia. 2. spotkanie pod hasłem „Przekop miasto” odbędzie się 16 maja o godz. 12:00 (Żolibuh, al. Wojska Polskiego na wysokości Felińskiego). Będzie to 4 edycja kolektywnego wysadzania roślin w tym miejscu, które przypomną o wspólnym sadzeniu roślin w 1932 roku w parku Żeromskiego. Działanie nie tylko ma zmieniać estetykę miejsca, ale też wpłynąć na relacje sąsiedzkie i budować emocjonalną więź mieszkańców z miejscem. Spotkanie „Słodka Warszawa” zaplanowane jest na 30 maja (godz. 12:00, Jazdów) – ma na celu pokazanie jak ważne są pszczoły i inne zapylacze, jakim zagrożeniem dla owadów są opryski roślin oraz uświadomienie, że są niezbędne także do powstania pożywienia dla ludzi. 27 czerwca o 12 w Ogrodzie Botanicznym w Warszawie na spotkaniu „Zjedz miasto” uczestnicy zapoznają się z jadalnymi roślinami występującymi na terenie Warszawy. „Wybryki natury” to spotkanie poświęcone nowym funkcjom i zastosowaniom roślin. Odbędzie się 18 maja o 12 w Centrum Nauki Kopernik i o 16 na SGGW.
Konkurs organizuje Towarzystwo Przyjaciół Warszawy i Miasto Stołeczne Warszawa. Kuratorem konkursu są Kwiatuchi.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
11.11.2024
Te kampanie społeczne dostały Effie!
-
11.11.2024
#Niepodległadohymnu – akcja śpiewania hymnu 11.11 w samo południe
-
31.10.2024
Artyści biorą na warsztat tablety. Współpraca Huawei i Akademii Sztuk Pięknych
-
28.10.2024
„Dziś wszyscy jesteśmy twórcami cyfrowymi” — 25. konkurs Galerii Plakatu AMS