Magazyn „CR Navigator” oraz Henkel Polska zapraszają na spotkanie tematyczne „Innowacyjny potencjał różnorodności”, które odbędzie się 7 listopada w warszawskim Barze Studio. Goście wysłuchają międzysektorowego panelu dyskusyjnego i prelekcji zaproszonych specjalistów. Gościem specjalnym konferencji będzie Michael Pyner, współtwórca londyńskiego projektu Shoreditch Trust dotyczącego włączania grup zagrożonych wykluczeniem społecznym, który przybliży temat tworzenia rozwiązań biznesowych służących inkluzji społecznej.
Kwestia zarządzania różnorodnością w biznesie staje się tematem coraz bardziej aktualnym. Jednocześnie rynek stwarza narzędzia do profesjonalizacji zarządzania tym obszarem: pojawiają się m.in. karty i indeksy różnorodności służące promocji oraz wdrażaniu rozwiązań związanych z różnorodnością. Uczestnicy będą zastanawiać sie nad tym, czym jest zarządzanie różnorodnością w praktyce, jakie znaczenie ma, a jakie może mieć na rynku różnorodność dla biznesu i w jaki sposób wpływać może na efektywność biznesową.
Przedmiotem debaty będzie także, w jaki sposób zarządzanie różnorodnością przekłada się na rozwój społeczny i wsparcie grup zagrożonych wykluczeniem społecznym. Paneliści będą rozmawiać m.in. o tym, kim są grupy zagrożone wykluczeniem społecznym i gdzie znajdują się linie styku pomiędzy zaangażowaniem społecznym na rzecz tych grup a celami biznesowymi zaangażowanych firm.
Do debaty zostali zaproszeni specjaliści od różnorodności i kwestii społecznych: Małgorzatę Lelińską (PKPP Lewiatan, Diversity Index), Jakuba Wygnańskiego z Instytutu Badań i Innowacji społecznych „Stocznia” oraz prof. dr hab. Arkadiusza Karwackiego z UMK. Ponadto gościć będziemy reprezentantów sektora biznesu: Katarzynę Dębińską, menedżerkę HR w Henkel Polska oraz Dagmarę Krzesińską, specjalistkę ds. CSR w UPC.
W ramach spotkania przedstawicielka Fundacji Miejsce Kobiet, Agnieszka Kramm, przedstawi projekt oparty na psychologii procesu, którego celem jest trwała aktywizacja zawodowa. Fundacja posiada doświadczenie w zakresie pracy z grupami zagrożonymi wykluczeniem społecznym, a obecnie koordynuje zainicjowany przez firmę Henkel Polska projekt aktywizacji zawodowej „W drodze do pracy”, w ramach którego 60 kobiet bierze udział w specjalistycznych kursach ułatwiających powrót do życia zawodowego. Projekt oferuje kompleksowe podejście do problemu bezrobocia, zakładając pracę zarówno na poziomie psychologicznym jak i społecznym, zawiera także elementy wiedzy dotyczące poruszania się na rynku pracy.
W ramach wydarzenia wystąpi także gość specjalny, Micheal Pyner, doradca w zakresie rozwoju zaangażowania i przywództwa społecznego, kreatywnych modeli biznesowych i przedsiębiorczości społecznej. Opowie on o tym, w jaki sposób modele z zakresu inkluzji społecznej były wdrażane m.in. w ramach projektu Shoreditch Trust. Powie także, co jest konieczne dla skuteczności zmiany społecznej.
Zapisy na wydarzenie trwają, udział jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia należy kierować do Barbary Szczęsnej – Makuch (basia@goodbrand.com).
Ramowy program wydarzenia:
9.00 Powitanie gości: Paweł Niziński CEO GoodBrand, wydawca CR Navigatora
Dorota Strosznajder, dyrektor działu komunikacji korporacyjnej Henkel Polska
9.20 Debata: „Różnorodność i inkluzja – więcej niż odpowiedzialność społeczna?”
Wśród panelistów pojawią się Dagmara Krzesińska – kierownik ds. projektów CSR UPC, koordynator projektu wkluczania cyfrowego osób starszych, Katarzyna Dębińska, menedżer HR w firmie Henkel Polska, w której różnorodność jest jedną z kluczowych strategii HR, Ewa Konczał, reprezentant organizacji Ashoka w Polsce, dr hab. Arkadiusz Karwacki, profesor nadzwyczajny UMK w Toruniu, specjalista w zakresie wykluczenia społecznego oraz Małgorzata Lelińska, koordynatorka projektu Diversity Index, ekspertka w zakresie funduszy i różnorodności, Konfederacja Lewiatan. Debatę poprowadzi Paweł Oksanowicz, dziennikarz Radia PIN, redaktor programu BIZON – Biznes odpowiedzialny i nowoczesny.
10.40 Występ gościa specjalnego: Michael Pyner: Efektywne modele biznesowe trwale wspierające inkluzywność.
11.40 Agnieszka Kramm, Fundacja Miejsce Kobiet: Trwała aktywizacja zawodowa poprzez wieloaspektowe wsparcie: prezentacja projektu „W drodze do pracy”.
Zakończenie spotkania przewidziane jest około godziny 12.00.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
10.12.2024
Sigma — Młodzieżowym Słowem Roku 2024
-
04.12.2024
5 rzeczy, które warto wiedzieć o ESG. Zapraszamy na webinar 6 grudnia
-
29.11.2024
Pomagaj z Bankami Żywności — Świąteczna Zbiórka Żywności już 29-30 listopada
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce
-
11.11.2024
Te kampanie społeczne dostały Effie!