40.000 wolontariuszy zbierało żywność w ponad 2500 sklepów na terenie całej Polski podczas Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności w ramach programu Podziel się Posiłkiem, która odbyła się
28 i 29 września. W tych dniach, by pomóc niedożywionym dzieciom, klienci mogli kupić o kilka produktów spożywczych więcej i wrzucić je do zbiórkowych koszy umieszczonych za kasami sklepowymi. Według aktualnych obliczeń trzydziestu trzech Banków Żywności, rezultat tegorocznej akcji to 470 ton żywności.
Banki Żywności obecnie segregują wszystkie produkty przekazane na zbiórkę. Są to najczęściej olej, cukier, konserwy mięsne rybne i warzywne, odżywki dla dzieci, soki i dżemy. Zostaną one przekazane bezpośrednio do organizacji oraz instytucji, które na co dzień zajmują się dożywianiem dzieci, takich jak szkoły, świetlice, domy dziecka, towarzystwa przyjaciół dzieci oraz stowarzyszenia pomagające dzieciom i młodzieży. W tym roku odbywa się również internetowa zbiórka żywności Podziel się Posiłkiem. Do 8 października w sklepie internetowym można było kupić produkty, które zostaną przekazane na rzecz niedożywionych dzieci.
Od 2004 do dziś zebrano ponad 3 tysiące ton żywności. W 10. edycji programu realizowane są wyłącznie działania oparte na zaangażowaniu lokalnych społeczności i konsumentów. Oprócz wymiernych wyników w postaci posiłków dla dzieci program ma realizować również cele edukacyjne i społeczne: budowanie świadomości społecznej dotyczącej problemu niedożywienia dzieci oraz aktywizowanie lokalnych liderów i organizacji do podejmowania decyzji i działania na rzecz rozwiązania tego problemu.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
08.01.2025
Truck Care ostrzega przed martwy polem
-
22.12.2024
Ruszyła 3. edycja konkursu CSR Poland Awards!
-
16.07.2024
Kalkulator śladu węglowego HITem 2024 roku
-
24.05.2024
Ruszyły zgłoszenia do 25. edycji konkursu Effie Awards Poland
-
17.05.2024
Newbie prezentuje kolekcję stworzoną z resztek tkanin z wcześniejszych projektów
-
30.04.2024
Jak opowiadać o działaniach pro publico bono? Webinar Effie in Practice dla NGO