Czy stolica jest przystosowana architektonicznie do potrzeb seniorów? Jak ułatwić życie w mieście osobom starszym? Jak sprawić, aby Warszawa stała się miejscem spełniającym ich potrzeby? Czy seniorzy borykają się z takimi samymi problemami co osoby niepełnosprawne? I wreszcie jaka jest architektoniczna odpowiedź na problem starzejącego się społeczeństwa i czy w ogóle jest możliwe projektowanie pozbawione barier architektonicznych? Uczestnicy debaty Jak projektować miasto przyjazne seniorom, czyli architektura miejska, a jej starsi użytkownicy poszukają odpowiedzi na pytanie czego oczekują osoby po 60. roku życia, zastanowią się jak skutecznie i niedrogo likwidować bariery, a także przyjrzą się pozytywnym praktykom w Polsce i na świecie w zakresie projektowania przygotowanego na starzejące się społeczeństwo.
W debacie udział wezmą: Maciej Augustyniak – twórca Fundacji Bez Barier, która działa, m.in. na rzecz dostępności architektury; Danuta Marciniak – miejska aktywistka, dziennikarka redakcji Zdaniem Seniora, Fundacja Zaczyn; Tomasz Pactwa – dyrektor Biura Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu m.st. Warszawy oraz Marta Żakowska – Instytut Badań Przestrzeni Publicznych, Magazyn Miasta. Spotkanie poprowadzi Jan Śpiewak, przewodniczący Miasto Jest Nasze.
Debata, otwarta dla wszystkich zainteresowanych, odbędzie sie 4 września (czwartek), godz. 18:30, Centrum Społeczne PACA 40, ul. Paca 40. Organizatorami są Fundacja Zaczyn oraz Miasto Jest Nasze.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
22.12.2024
Ruszyła 3. edycja konkursu CSR Poland Awards!
-
10.12.2024
Sigma — Młodzieżowym Słowem Roku 2024
-
04.12.2024
5 rzeczy, które warto wiedzieć o ESG. Zapraszamy na webinar 6 grudnia
-
29.11.2024
Pomagaj z Bankami Żywności — Świąteczna Zbiórka Żywności już 29-30 listopada
-
19.11.2024
Drzewo Roku 2025 – zgłoszenia do końca listopada!
-
15.11.2024
„Moje czarne szczęście” już w sprzedaży w Biedronce