Pod koniec września ubiegłego roku Centrum Handlowo-Rozrywkowe Gemini Park było miejscem akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”, organizowanej przez Klub Gaja i we współpracy z firmą Eko-Wtór z Bystrej. Na parkingu górnym przed Centrum stanął kontener na makulaturę. Pieniądze ze sprzedaży zebranej makulatury miały być przeznaczone na wykupienie konia przeznaczonego na rzeź. Klienci Centrum zebrali w ciągu 3 dni 9 ton makulatury. Dzięki ich szczodrości oraz wpłatom z 1% podatku Klub Gaja zdołał wykupić kolejnego, 47 już w swej historii, konia.
Jest to Drumla, koń mający za sobą kilkanaście lat ciężkiej pracy, który jednak nie stracił sympatii dla ludzi, nadal chętnie słucha poleceń, jest spokojny i opanowany. Jest koniem półszlachetnym, po rodzicach rasy małopolskiej i śląskiej. Na Drumlę czeka już Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu, zajmujący się dziećmi niepełnosprawnymi. Dla nich kontakt z koniem i jazda konna są bezcenne. Poprawiają koordynację psychomotoryczną, normalizują napięcie mięśniowe i rozwijają poczucie równowagi. Dla konia od Klubu Gaja szkoła przygotowała już stajnię i teren, na którym będzie prowadzona hipoterapia.
– Cieszymy się – mówi dyrektor marketingu Renata Burejza – że organizowane na terenie Centrum Handlowo-Rozrywkowego Gemini Park w Bielsku-Białej akcje społeczne przynoszą konkretne efekty. Dzięki życzliwości klientów Centrum ubodzy mieszkańcy miasta mogą przeżyć pięknie święta czy przygotować wyprawki szkolne dla swoich dzieci, bezdomne psy i koty znajdują serdeczne domy, a konie przeznaczone na rzeź mogą dożyć swoich dni wśród życzliwych ludzi. Będziemy nadal angażować się w akcje społeczne.
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
22.05.2023
Trwają zgłoszenia do Effie Awards Poland 2023
-
11.05.2023
Koniec „charytatywnych nakrętek”
-
21.04.2023
Jak nie zmarnować szansy na Effie
-
17.04.2023
Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2022. Dobre praktyki” opublikowany
-
06.04.2023
Mastercard przyspiesza wprowadzenie do obiegu ekologicznych kart płatniczych
-
05.04.2023
Nowa butelka Nałęczowianka w 100% z plastiku z recyklingu