Przekarmiane, zbyt mała ilość ruchu, a przede wszystkim brak wiedzy na temat prawidłowego żywienia zwierząt to najczęstsze przyczyny postępującej epidemii otyłości psów i kotów. I tak jak w przypadku ludzi, tak i u zwierząt otyłość to poważna choroba. Cukrzyca, zwyrodnienie stawów, choroby serca i choroby układu oddechowego to jej najczęstsze skutki.
W ramach kampanii CRM firmy Royal Canin „Ważą się losy psów i kotów” 20 kwietnia b.r. rusza II Ogólnopolski Tydzień Walki z Otyłością Psów i Kotów, podczas którego będzie można skonsultować prawidłową wagę psa i kota, a także uzyskać poradę lekarską i wskazówki dotyczące prawidłowego żywienia zwierząt.
Ogólnopolski Tydzień Walki z Otyłością Psów i Kotów ma zwrócić uwagę na narastający problem otyłości psów i kotów, informować właścicieli zwierząt o zdrowotnych konsekwencjach nadwagi, a także uwrażliwić ich na konieczność stałego kontrolowania masy ciała zwierząt w gabinetach weterynaryjnych. Akcja ma także zmobilizować właścicieli otyłych zwierząt do rozpoczęcia leczenia choroby w gabinecie weterynaryjnym. W ramach akcji, między 20 a 26 kwietnia b.r. w całej Polsce prowadzonych będzie szereg działań edukacyjnych skierowanych do właścicieli zwierząt, na temat profilaktyki i możliwości leczenia otyłości psów i kotów.
W weekend poprzedzający Ogólnopolski Tydzień Walki z Otyłością Psów i Kotów tj. 18 oraz 19 kwietnia w największych miastach w Polsce* pojawią się dwuosobowe patrole edukacyjne, które będą docierać do przebywających na spacerze właścicieli psów i informować o problemie otyłości. „Strażnicy psiej wagi” będą wręczać właścicielom psów materiały edukacyjne na temat otyłości, karty prawidłowej wagi i zaproszenia do najbliższych gabinetów weterynaryjnych na konsultację z zakresu prawidłowej wagi zwierzęcia.
Równolegle do działań edukacyjnych prowadzonych do właścicieli zwierząt od stycznia b.r. prowadzony jest także projekt skierowany do lekarzy weterynarii, który na celu wspólne przeciwdziałanie narastającemu problemowi nadwagi zwierząt. Główną ideą programu jest wypracowanie nawyku badania masy ciała zwierzęcia przy każdej wizycie w lecznicy dla zwierząt, uwrażliwienie właścicieli na konieczność utrzymania prawidłowej wagi zwierzęcia,a w przypadku zwierząt otyłych inicjowanie działań prowadzących do stopniowego powrotu do prawidłowej wagi.
Wsparcia projektowi udzieliła Fundacja Labrador, Polskie Towarzystwo Kynoterpeutyczne oraz Małopolska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza.
* Warszawa – Pola Mokotowskie, Kraków -Krakowskie Błonie, Poznań – Park Marcinkowskiego, Łódź – Park Poniatowskiego, Białystok – Park Zwierzyniecki, Katowice – Park Chorzowski, Lublin – Park Ludowy, Olsztyn – Park Kusocińskiego, Gdańsk – Pas Nadmorski -Jelitkowo, Bydgoszcz – Ośrodek Myślencinek, Wrocław – Park Południowy, Szczecin – Park Kasprowicza.
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
22.05.2023
Trwają zgłoszenia do Effie Awards Poland 2023
-
11.05.2023
Koniec „charytatywnych nakrętek”
-
21.04.2023
Jak nie zmarnować szansy na Effie
-
17.04.2023
Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2022. Dobre praktyki” opublikowany
-
06.04.2023
Mastercard przyspiesza wprowadzenie do obiegu ekologicznych kart płatniczych
-
05.04.2023
Nowa butelka Nałęczowianka w 100% z plastiku z recyklingu