"Jakiś czas po wrzuceniu do klasera wzięły mnie koszmarne wymioty, to było straszne, nie wiedziałem, co się dzieje, męczyły mnie aż padłem. Obudziłem się na OIOMie… Chcę żyć!"- mówi jedna z twarzy akcji "Dopalacze ryją banię".
Kampania, zainicjowana przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, jest skierowana do osób między 14 a 28 rokiem życia i prowadzona jest na popularnych wśród studentów serwisach społecznościowych i portalach. W trakcie trwania kampanii zostanie wyemitowanych ok. 0,5 mln odsłon bannerów oraz wysłanych 430 tys. maili do młodych ludzi. Dodatkowo na kubeczkach w niektórych automatach z napojami w szkołach i na uczelniach w Warszawie pojawią się kampanijne nadruki.
Na bannerach internetowych umieszczone są twarze uczniów szkół ponadgimnazjalnych z opisami niebezpiecznych „tripów” (przeżyć występujących przy zatruciach środkami chemicznymi). Teksty były konsultowane z młodzieżą z ośrodka leczenia uzależnień prowadzonego przez Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w Zagórzu/k Warszawy oraz lekarzami i terapeutami z tej placówki, z Oddziału Dziennego Terapii Uzależnienia od Substancji Psychoaktywnych szpitala przy ul. Nowowiejskiej oraz z Mazowieckiego Towarzystwa "Powrót z U".
Zdjęcia do reklam wykonał Andrzej Dragan.
Od października br. obowiązuje zmienione zarządzenie Prezydenta m. st. Warszawy w sprawie zasad najmu lokali użytkowych. Dzięki zmianom w zarządzeniu, w stolicy został uniemożliwiony najem lokali użytkowych na prowadzenie działalności handlowej, w tym promocyjnej i informacyjnej, produktami powodującymi lub mogącymi powodować działanie podobne do substancji psychotropowych lub odurzających, w szczególności tzw. dopalaczami, nawet jeżeli produkty te nie są przeznaczone do spożycia.
W 2010 roku miasto na przeciwdziałanie narkomanii przeznaczyło łącznie ok. 2,7 mln zł – dla 15 organizacji pozarządowych.
M.Prządka
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
27.05.2022
Zasłonka w zebrę
-
25.05.2022
Bezprawne prawa
-
25.05.2022
Will, pierwsza bezdomna osoba w Metaverse
-
24.05.2022
Jak w czterech prostych krokach nauczyć dziecko bezpiecznego zachowania na drodze?
-
24.05.2022
Głos w obronie zwierząt
-
23.05.2022
Telefon prawdziwego zaufania