Podczas charytatywnego koktajlu Fundacji ORIMARI, który odbył się 30 maja w restauracji Villa Foksal zaprezentowano „Najdroższy Tort w Polsce”. Słodkie dzieło przyozdobione biżuterią o wartości 1,5 mln złotych stworzyła Galeria Słodkości wspólnie z Antykwariatem Jubilerskim Jacek Zięta.
Wybrane kawałki tortu zostały zlicytowane, a cały dochód z imprezy, który wyniósł 104 tys. złotych, przekazany zostanie na pomoc dzieciom ze świetlic socjoterapeutycznych w Warszawie: Domu Małego Stasia, Domu Św. Mikołaja oraz Domu Pawła. Przebywają w nich dzieci z ubogich środowisk w różnym wieku, najmłodsi podopieczni mają 3 lata. Aukcję poprowadziła Dorota Wellman, a wieczór uświetnił smyczkowy „Kwartet 4 – te”.
Goście aukcji zlicytowali 10 kawałków.
zobacz także
-
07.06.2026Wydarzenia
Tak wyglądało pierwsze Forum Karmimy Psiaki – Razem dla dobra zwierząt
-
01.06.2026Wydarzenia
Nagrodzone projekty z obszaru Społeczności Lokalnej
-
31.05.2026Wydarzenia
Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem
-
27.05.2026Wydarzenia
XII Wielki Finał Zwolnionych z Teorii
-
22.05.2026Wydarzenia
Konkurs „Rozmowa ma MOC” dla dzieci i młodzieży
-
19.05.2026Wydarzenia
Spełnij swoje marzenie o własnej księgarni w szkockim miasteczku


