Od 3 września do 16 października w Galerii Mieszkanie Gepperta we Wrocławiu odbędzie się projekt edukacyjny „Zbliżanie…”(wystawa, wykłady, projekcje filmowe i warsztaty) dotyczący inności i wykluczenia.
Częścią projektu będzie wystawa Piotra Wysockiego „Aldona”, składająca się z instalacji wideo i portretu Aldony Wiśniewskiej – osoby, której kobiecość z medycznego punktu widzenia wynosi 76%, czekającej na operację zmiany płci. „Aldona” była pokazywana m.in. w Galerii Zachęta.
Dr Anna Wiatr wygłosi wykład na temat niepełnosprawności i społecznych sposobów jej podtrzymywania, a prelekcję dotyczącą mechanizmów wykluczania z historii jednostek dyskryminowanych poprowadzi Grzegorz Stępniak. W programie również spotkanie z Anną Grodzką – prezeską Fundacji Transfuzja, działającej na rzecz osób transpłciowych.
Częścią projektu będą także pokazy filmów. Jednym z nich jest „DOWNTOWN – Miasto Downów” opowiadający o projekcie fotograficznym Oiko Petersena, który, używając stylistyki zarezerwowanej dla reklamy, sfotografował kilkanaście osób z zespołem Downa. Po filmie „Niebieskoocy”, będącym zapisem zajęć antydyskryminacyjnych, odbędzie się dyskusja.
Na podstawie „Niebieskookich” będą też prowadzone warsztaty antydyskryminacyjne (tu obowiązują zapisy).
Osoby rozpoznające w sobie jakąś inność, odczytujące ją jako trudność ale i coś wartego wyrażania, mogą zapisać się na warsztaty dramaturgiczne „Wymazane Historie” prowadzone przez Grzegorza Stępniaka.
Projekt organizuje Fundacja ArtTransparent. Szczegółowy program na stronie www.arttransparent.org.
Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest portal kampaniespoleczne.pl.
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
04.12.2023
Wystawa „To sztuka być sobą” — w przestrzeni miejskiej Torunia
-
30.11.2023
Lidl promuje produkty z certyfikatem Fairtrade
-
27.11.2023
Rusza 23. MFF Watch Docs — start w najbliższy piątek
-
23.11.2023
„Sernik z kamieniami” już w sprzedaży!
-
20.11.2023
Po raz dziesiąty Mosznowładcy zapuszczają wąsy i badają mężczyzn w całej Polsce
-
15.11.2023
Zapraszamy na webinar dla mediów – jak nie stygmatyzować osób w kryzysie psychicznym