Przedstawiciele wrocławskiego stowarzyszenia Pozytywne.com zbierają podpisy pod projektem ustanawiającym 21 listopada oficjalnym Dniem Życzliwości w Polsce.
We Wrocławiu ten dzień jest obchodzony od sześciu lat z inicjatywy miasta. W jego ramach odbywają się happeningi i koncerty, a mieszkańcy zachęcani są do uśmiechu i pomocy napotkanym osobom. – W stowarzyszeniu pomyśleliśmy, że warto tak fajną inicjatywę rozpowszechnić i zrobić z niej akcję, która obejmie swoim zasięgiem cały kraj. Główne obchody ogólnopolskiego Dnia Życzliwości odbywałyby się we Wrocławiu. W pozostałych miastach organizowane byłyby happeningi, być może także flash moby. 21 listopada to światowy Dzień Życzliwości – mówi Tomasz Żołyniak ze stowarzyszenia Pozytywne.com.
Aby Dzień Życzliwości miał charakter ogólnopolski, należy złożyć do Sejmu projekt ustawy. W tym celu potrzeba 100 tysięcy podpisów. Obywatelska akcja ich zbierania trwa od początku czerwca. Wniosek poparło na razie 3 tysiące osób – to wyniki działań stowarzyszenia w piłkarskiej fanzonie Euro 2012 we Wrocławiu oraz podczas festiwalu Open’er w Gdyni.
Wszyscy, którzy chcą aby ten dzień stał się oficjalnym polskim Dniem Życzliwości mogą do 21 listopada składać swoje podpisy na stronie internetowej dzienzyczliwosci.pl.
zobacz także
-
15.06.2026Wydarzenia
Raport o przemocy rówieśniczej „RÓWIEŚNICY”. Przebadano ponad 140 tys. dzieci!
-
07.06.2026Wydarzenia
Tak wyglądało pierwsze Forum Karmimy Psiaki – Razem dla dobra zwierząt
-
01.06.2026Wydarzenia
Nagrodzone projekty z obszaru Społeczności Lokalnej
-
31.05.2026Wydarzenia
Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem
-
27.05.2026Wydarzenia
XII Wielki Finał Zwolnionych z Teorii
-
22.05.2026Wydarzenia
Konkurs „Rozmowa ma MOC” dla dzieci i młodzieży

