Zabójcza robota
Pojawienie się mimów na ulicach Hlifax, Darmouth, Truru, New Glasgow i Sydney zainaugurowało działania kampanijne pod hasłem "Silence doesn’t work here". Jak wynika ze statystyk, praca może stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia, szczególnie dla młodych, jeszcze niedoświadczonych ludzi. W 2008 roku w Nowej Szkocji (Kanada) zakończyła się śmiercią 29 pracowników, w tym dwóch poniżej 24 roku życia; niemal 900 młodych ludzi zostało poważnie rannych, a ponad 4,5 tysiąca zgłosiło obrażenia odniesione w miejscu pracy. Żeby zwrócić uwagę na problem bezpieczeństwa w miejscu pracy organizacja Worker Compensation Board of Nova Scotia podjęła kampanię edukacyjną. Jej twarzą uczyniła mima, symbolizującego niebezpieczeństwa wynikające z milczenia na temat zagrożeń w miejscu pracy.
Działania prowadzone przez WCB adresowane są przede wszystkim do młodych ludzi i nieprzypadkowo rozpoczęła je w maju. Dla kończącej zajęcia szkolne młodzieży miesiące letnie to okres, w którym rozpoczynają swoją pierwszą pracę. W tym czasie notuje się też więcej wypadków w pracy, jakim ulegają jeszcze niedoświadczeni pracownicy. Kampania ma im zwrócić uwagę, jak ważne jest bezpieczeństwo w miejscu pracy, a także uświadomić przysługujące im prawa.
Kampania adresowana jest również do pracodawców, dla których zapewnienie bezpieczeństwa swoim pracownikom stanowi obowiązek i którzy powinni zadbać o właściwe dla nich szkolenia.
W ramach kampanii uruchomiono specjalną stronę internetową z informacjami na temat bezpieczeństwa w miejscu pracy i praw pracowniczych.
M. Durda
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
04.05.2022
Globalny raport o pracy hybrydowej 2022
-
02.05.2022
Alkohol oszukuje
-
01.05.2022
Słodkie Święto Pracy
-
29.04.2022
I kto tu jest potworem?
-
28.04.2022
Gdyby tylko mogły mówić…
-
27.04.2022
Gdy nie ma nic ważniejszego od nałogu