logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Kampanie
  • Wydarzenia
  • Do kawy
  • Z Misją
Facebook LinkedIn FKS
logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Z Misją
  • Do kawy
  • Wydarzenia
  • Kampanie
zamknij
SZUKAJ
Strona główna > Wydarzenia > Z miłości do recyklingu
13.02.2012
Tematy: Wydarzenia

Z miłości do recyklingu



14 lutego w Walentynki w wybranych polskich miastach organizowana jest akcja „Kocham recykling”, na której będą zbierane zużyte baterie i rozdawane symboliczne lizaki-serduszka. Do akcji zgłosiły się m.in: Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Wrocław, Żywiec, Kraków, Rzeszów, Lublin, Ruda Śląska, Ełk i Zielona Góra . „Z okazji Walentynek zróbmy drobną rzecz, z sercem, także dla Ziemi. Warto ją przecież także kochać.” – zachęca organizator akcji Dominik Dobrowolski i partner akcji – firma ERP Batteries Poland Sp. z o.o., która organizuje zbiórkę i recykling baterii.

Aby dostać jednego lizaka, należy przynieść minimum siedem zużytych bateryjek. Akcja jest społeczna i nie ma wymiaru handlowego.

Każdego roku w Polsce produkowanych jest ponad 300 mln sztuk baterii, które z uwagi na swój skład chemiczny, m.in. zawartość metali ciężkich typu: ołów, czy rtęć mogą być odpadami niebezpiecznymi. Ze względu na toksyczne substancje, baterie powinny być segregowane i utylizowane w specjalnych instalacjach. Zgodnie z prawem wspólnotowym, Polska ma obowiązek wysegregować w bieżącym roku 25% baterii z rynku, który szacowany jest na ok. 7 tys. ton.

W Warszawie akcję współorganizuje Fundacja In situ, której zbiórka baterii pomoże w dbudowie dawnego sanatorium dr Brehmera w Sokołowsku. Zbiórka odbywać się będzie w Klubokawiarni Warszawa Powiśle, przy ul. Kuczkowskiego 3b, od godz. 10:00 do ok. godz. 23:00

W Łodzi baterie zbierać będzie Klub Jazzga przy ul. Piotrkowskiej 17, od godziny 15:00 do 24:00.

Informacje o innych miastach „kochających recykling” znajdują się tutaj.








03.06.2026 polecamy

Młodzież 2025. Co pokazało badanie CBOS i KCPU?


Najnowsze badanie „Młodzież 2025” Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS) i Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom (KCPU) pokazuje, że choć młodzi ludzie rzadziej sięgają po część substancji psychoaktywnych, skala wyzwań pozostaje bardzo poważna. Rośnie znaczenie nowych zagrożeń: e-papierosów, problemowego korzystania z internetu, hazardu online, przemocy rówieśniczej i pogarszającej się kondycji psychicznej młodzieży. Młodzi Polacy rzadziej piją alkohol, mniej palą tradycyjne papierosy i coraz rzadziej sięgają po narkotyki. Nie oznacza to jednak, że problemy związane z zachowaniami ryzykownymi tracą na znaczeniu. Najnowsza edycja badania „Młodzież 2025”, realizowanego przez Centrum Badania Opinii Społecznej we współpracy z Krajowym Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom, pokazuje raczej zmianę ich...

Zobacz więcej
nazwa kategorii: slider

zobacz także


  • 07.06.2026Wydarzenia

    Tak wyglądało pierwsze Forum Karmimy Psiaki – Razem dla dobra zwierząt

  • 01.06.2026Wydarzenia

    Nagrodzone projekty z obszaru Społeczności Lokalnej

  • 31.05.2026Wydarzenia

    Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem

  • 27.05.2026Wydarzenia

    XII Wielki Finał Zwolnionych z Teorii

  • 22.05.2026Wydarzenia

    Konkurs „Rozmowa ma MOC” dla dzieci i młodzieży

  • 19.05.2026Wydarzenia

    Spełnij swoje marzenie o własnej księgarni w szkockim miasteczku

chcesz zrobić kampanię?
logo kampanie społeczne
Wydawcą
portalu jest:
logo fabryka komunikacji społecznej
  • Kampanie
  • Wydarzenia
  • Do kawy
  • Z Misją
  • Kontakt
  • Patronat
  • Konkurs Kampania Społeczna Roku
  • Polityka prywatności
  • Logotypy do pobrania

Zapraszamy wszystkich do przesyłania na adres redakcja@kampaniespoleczne.pl swoich projektów (plakatów, ilustracji, filmów, przedmiotów), które mają przesłanie prospołeczne. Najciekawsze opublikujemy!

Ta strona używa ciasteczek