Brazylijska akcja ambientowa zachęcająca do zerwania prezerwatywy z billboardu. 1 grudnia, w Światowy Dzień Walki z AIDS, 2007 roku w Rio Grande do Sul (Brazylia) przygotowano wyjątkowe instalacje. W całym mieście, w miejscach popularnych wśród spacerowiczów, ustawiono specjalne billboardy.
Dominującym napisem na ustawionych planszach było słowo AIDS, ułożone z prezerwatyw w żółtych opakowaniach. Na każdy napis zużyto ponad 500 sztuk. Do powierzchni billboardów przyczepione one były w taki sposób, żeby każdy mógł wziąć ich sobie dowolną ilość. Dzięki temu zabiegowi, hasło oraz idea akcji: Wyrwij prezerwatywę i pomóż w walce z AIDS, stały się łatwiejsze do zapamiętania, a sama akcja wzbudziła zainteresowanie mieszkańców miasta. Jak podali organizatorzy akcji, około 8tys. osób zabrało ze sobą prezerwatywy.
Pomysł ten w przejrzysty, a co najważniejsze przekonujący sposób, zobrazował zależność miedzy używaniem prezerwatyw a redukowaniem liczby zakażeń wirusem HIV i co za tym idzie – zachorowaniami na AIDS.
Akcję zorganizowała agencja Escala Communication and Marketing.
opr. mateoosz
zobacz także
-
03.06.2026slider
Młodzież 2025. Co pokazało badanie CBOS i KCPU?
-
31.05.2026Wydarzenia
Rzuć palenie z farmaceutą. Kampania o walce z nałogiem
-
14.05.2026Kampanie
Daj sobie spokój. Czeka u psychologa
-
17.04.2026Kampanie
Razem w chorobie Alzheimera. Ruszyła kampania o infolinii Helpline
-
14.04.2026Kampanie
Gdy twoje ciało stanie się więzieniem
-
08.04.2026Odpowiedzialny biznes / CSR
The Beauty Machine. Dove walczy z algorytmami
