6 listopada w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie ogłoszono wyniki IV edycji konkursu o tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”. Kapituła w tej edycji oceniała przedsiębiorstwa w kategoriach: przemysł chemiczny, infrastruktura i przemysł wydobywczy. W pierwszej kategorii laureatem została firma Henkel Polska, w branży infrastrukturalnej zwyciężyła Skanska SA. W kategorii przemysł wydobywczy tytuł „Pracodawcy Godnego Zaufania” otrzymało PKN Orlen (laureat III edycji konkursu w branży paliwowo-energetycznej). Kapituła oceniała programy socjalne, politykę pracowniczą i system ochrony praw pracowników, prowadzone przez największe firmy z trzech wymienionych sektorów rynku. Przyznano także dwie nagrody dziennikarskie: dla Piotra Bachurskiego (redaktora naczelnego „Gazety Finansowej”) oraz Marcina Piaseckiego (wydawcy „Dziennika Gazety Prawnej”).
Celem Konkursu o tytuł „Pracodawca Godny Zaufania” jest wyróżnienie dużych firm działających na polskim rynku, które w zakresie polityki pracowniczej sięgają po ciekawe i skuteczne rozwiązania. Raz na rok przedstawiciele organizacji pozarządowych i szkół wyższych oceniają ankiety nadesłane przez największe firmy z trzech wybranych branż.
Do kapituły konkursu swoich przedstawicieli delegowały następujące instytucje: Krajowa Izba Gospodarcza, Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, Centrum Monitoringu Wolności Prasy przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich, Instytut Globalizacji, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania; Stowarzyszenie Integracja i Współpraca; Instytut Nauk Ekonomicznych PAN oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
Henkel Polska wyróżniono za rozbudowany system programów o charakterze edukacyjno-szkoleniowym oraz socjalnym, w którym szczególną uwagę jury zwrócił program wsparcia młodych matek (które wracając do obowiązków zawodowych po urlopie macierzyńskim mogą nie tylko podjąć pracę w niepełnym wymiarze godzin, ale także wykonywać ją w niektóre dni w domu). Firmę Skanska doceniono za rozbudowany program szkoleń (w przedsiębiorstwie funkcjonuje tzw. Uniwersytet Skanska, którego oferta koncentruje się na czterech obszarach: BHP, przywództwo, etyka i szkolenia biznesowe. Pracownicy mają też możliwość otrzymania dofinansowania studiów, uprawnień budowlanych czy kursu języka angielskiego. Dodatkowo raz na dwa lata istnieje możliwość zgłoszenia pracowników do stypendium naukowego Fundacji Agne Sandberg). PKN ORLEN otrzymał nagrodę za bogate świadczenia socjalne ( bezzwrotne zapomogi dla znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, dofinansowania do wypoczynku swojego i rodziny, opieki nad dzieckiem czy do zajęć rekreacyjno-sportowych), szeroki zakres pozakodeksowych świadczeń medycznych oraz realizację profilaktycznych programów zdrowotnych wśród pracowników.
Piotr Bachurski, redaktor naczelny „Gazety Finansowej”, został nagrodzony za wydawany od 2009 roku na łamach tygodnika kwartalny dodatek „Raport Społeczna Odpowiedzialność Biznesu” – w całości poświęcony obszarowi CSR. Marcin Piasecki, wydawca „Dziennika Gazety Prawnej”, otrzymał nagrodę za coroczny Ranking Odpowiedzialnych Firm oraz udział w debatach i spotkaniach z przedsiębiorcami w ramach promocji idei CSR, w tym m.in. w cyklu debat, organizowanych przez Krajową Izbę Gospodarczą, poświęconych relacjom między światem mediów a biznesem.
nazwa kategorii: Kreacje / printy
CZYTAJ TEŻ:
-
21.08.2024
Kalkulator śladu węglowego HITem 2024 roku
-
03.06.2024
Newbie prezentuje kolekcję stworzoną z resztek tkanin z wcześniejszych projektów
-
24.05.2024
Ruszyły zgłoszenia do 25. edycji konkursu Effie Awards Poland
-
30.04.2024
Jak opowiadać o działaniach pro publico bono? Webinar Effie in Practice dla NGO
-
29.03.2024
Maty dla schroniskowych zwierząt czyli drugie życie plecaków Glovo
-
22.03.2024
Zamień „elektrograty” na kwitnące kwiaty od Castoramy