21 lipca Dziennik rozpoczyna akcję redakcyjną pod hasłem „Woda to życie”. Od poniedziałku na łamach Dziennika poruszany będzie temat naturalnych zasobów wody w różnych aspektach.
Każdego dnia przeciętny Polak zużywa średnio 150 litrów wody. Spora część po prostu się przelewa: nie zakręcamy kranu, gdy myjemy zęby, nadal zmywamy pod bieżącą wodą. Największym problemem są wodociągi miejskie – stare, zardzewiałe, przeciekające. Już teraz największy brak wody odczuwa region małopolski, łódzki i kielecki. Z kłopotami poradził sobie właściwie tylko Szczecin, w którym od kilku lat realizowany jest największy w Polsce i jeden z największych w Europie programów budowy nowych wodociągów i łatania starych.
W ramach akcji czytelnicy dowiedzą się o tym, jak jakość wody wpływa na ich zdrowie. Dziennik przedstawi stan polskich kąpielisk, a także czystość wody, podpowie jak oszczędzać wodę i nie dopuścić do jej deficytu. Redakcja zaprosiła do współpracy ekspertów, którzy odpowiedzą na „wodne” pytania, np. czy Polsce grozi susza oraz czy ryby łowione w polskich rzekach są zdrowe.
Akcja Dziennika ma na celu podkreślenie wagi problemów związanych z ekologią oraz wykreowanie właściwych proekologicznych zachowań.
Partnerem akcji jest Fundacja WWF.
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
01.02.2023
Dąb Fabrykant na Europejskie Drzewo Roku!
-
31.01.2023
Przystanek Zieleń na Mokotowie i Wilanowie
-
27.01.2023
12 książek w 2023 roku. Iga Świątek rzuca fanom wyzwanie czytelnicze
-
16.01.2023
Bolt przedłuża współpracę z Feminoteką
-
11.01.2023
Wspólnie ocalili przed zmarnowaniem prawie pół tony jedzenia
-
10.01.2023
Dogoterapia – moc merdającego ogona pomogła prawie 13 500 osobom