1 marca o 18:00 w Narodowym Instytucie Audiowizualnym (Wałbrzyska 3/5, Warszawa) odbędzie się trzecie spotkanie z cyklu StoryCode, poświęcone tym razem wirtualnej rzeczywistości. Uczestnicy będą rozmawiać o tym, czy rzeczywiście 2016 rok będzie rokiem VR, jak wykorzystać wirtualną rzeczywistość nie tylko do tworzenia doświadczeń, ale też do opowiadania historii, oraz w jaki sposób z wirtualnej rzeczywistości mogą korzystać telewizja, muzea, placówki edukacyjne.
StoryCode to międzynarodowa sieć, skupiająca osoby chcące stworzyć nowe sposoby opowiadania historii wykorzystujące dostępne obecnie oraz przyszłe technologie. Spotkania StoryCode mają na celu edukować i integrować środowisko twórców z różnych dziedzin. Spotkania StoryCode odbywają się w 20 miejscach na świecie.
Gościem marcowego spotkania będzie Beata Biel z Google News Lab, która prowadzi szkolenia dla mediów w Europie Środkowo-Wschodniej. Przedstawi możliwości wykorzystania wideo 360 i wirtualnej rzeczywistość przez dziennikarzy i redakcje internetowe oraz telewizję. Opowie również o tym, w jaki sposób można samemu rozpocząć eksperymentowanie z VR. Zespół The Farm 51 zaprezentuje przedpremierowo „Chernobyl VR Project” – wirtualną wycieczkę po miejscu katastrofy. Technologia Reality 51, na której oparty jest projekt wykorzystuje m.in. zaawansowane skanowanie 3D, zdjęcia sferyczne, filmy stereoskopowe i rozwiązania augmented reality. Premiera projektu zaplanowana jest na kwiecień 2016 roku, w 30-tą rocznicę wybuchu w Czarnobylu. W spotkaniu wezmą również udział przedstawiciele grupy badawczej „Sferyczny Film 3D – narodziny nowego języka wizualnego w narracji”, która powstała w Szkole Filmowej w Łodzi. Dr Iwona Pomianowska, Jacek Nagłowski i dr hab. Milenia Fiedler opowiedzą o prowadzonych przez siebie badaniach narracji w trójwymiarowym filmie sferycznym, o budowaniu poczucia imersji w VR oraz o wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości do tworzenia wirtualnych muzeów i galerii sztuki. Maciej Zasada i Karol Góreczny z polskiego oddziału interaktywnego studia Unit9 opowiedzą o wielozmysłowych doświadczeniach w wirtualnej rzeczywistości. Studio specjalizuje się m.in. w projektach, w których gogle i smartfony to tylko część sprzętu dzięki któremu budowane są multisensoryczne wrażenia odbiorców.
Partnerem spotkania jest Narodowy Instytut Audiowizualny.
nazwa kategorii: Wydarzenia
CZYTAJ TEŻ:
-
22.03.2023
Dąb Fabrykant zwycięzcą konkursu Europejskie Drzewo Roku 2023!
-
16.03.2023
Netto i Caritas wspierają potrzebujących na Wielkanoc
-
03.03.2023
YC x NGO – trwa nabór na konkurs!
-
02.03.2023
Nextbike otwiera sezon rowerowy w dziesięciu miastach Polski
-
01.03.2023
Operacja Czysta Rzeka rusza po raz piąty
-
28.02.2023
Startuje DOING GOOD – platforma z ofertami pracy zmieniającej świat na lepsze